Jak bude Jihlava vypadat za deset let? Město chce znovu vykopat a vyleštit své stříbro   Jihlava
  08. 12. 2020

Je to už dávno, co Jihlava byla bohatým městem díky stříbrným dolům. Pohádkovou historii městu už nic nevezme. Jak ale bude krajské město Vysočiny vypadat za dalších deset let? Do diskuze a návrhů chce jihlavská radnice zapojit co nejvíce obyvatel.

Obyvatelé Jihlavy budou mít možnost se od ledna roku 2021 zapojit do diskuze o budoucnosti Jihlavy. Právě totiž vzniká Strategie rozvoje města až do roku 2032.

"Diskuzi o budoucnosti jsme nazvali ´Probereme Jihlavu!´, protože ji a její budoucnost opravdu chceme prodiskutovat s obyvateli. Nyní máme možnost společně najít zakopané ‘rodinné stříbro’, vyleštit ho a konečně využít jeho plný potenciál," uvedla celou myšlenku jihlavská primátorka Karolína Koubová.

"Jaké jsou hodnoty, o které musíme pečovat, a jaké jsou naopak problémy, které je třeba řešit? S kým se potřebujeme propojit a rozšiřovat spolupráci? To vše bude třeba společně probrat," dodala ke vznikající strategii primátorka, jako gestorka celého procesu.

Do června příštího roku bude probíhat sběr informací a zpracování analýz, formulace nejsilnějších a nejslabších stránek města, příležitostí a hrozeb.

V lednu až březnu bude přípravný tým od obyvatel sbírat náměty na silné a slabé stránky a  jejich důležitost. Před letními prázdninami je v plánu i formulace vize města pro rok 2032.

Koncem roku 2021 pak úředníky bude čekat naformulování konkrétních cílů k naplnění vize a také harmonogram plnění. A pak? "Vedení města v roce 2022 následně předloží Krajskému úřadu Kraje Vysočina návrh strategie k posouzení vlivů na životní prostředí. Následně vytvoříme akční plán na rok 2023," nastínil mluvčí jihlavské radnice Radovan Daněk.

"V co největší možné míře chceme do plánu zapojit obyvatele. Jak to udělat konzultujeme s Brnem, Českým Krumlovem a Ostravou, neboť tam byla veřejnost vtažena do tvorby strategie od samého začátku," doplnila vedoucí oddělení strategického plánování jihlavské radnice Anika Chalupská.

Již nyní je možné se přihlásit k odběru novinek přes info.jihlava.cz. Všechny potřebné informace bude město Jihlava také zveřejňovat na webové stránce jihlava.cz/proberemeji, na facebookové stránce Města Jihlavy nebo v měsíčníku Ježkovy oči.  
Autor: ( red )


Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!