Jak funguje redakce City.cz v Jihlavě? To přišli zjistit studenti kurzu NAPLNO   Jihlava
  13. 07. 2016

Jihlavskou redakci portálu City.cz přišli navštívit studenti kurzu NAPLNO, který probíhá o letních prázdninách v jihlavském gymnáziu. Zjistili, jak funguje internetové médium a vzniká tištěný magazín Jihlava City.

Do kurzu NAPLNO, který probíhá o letních prázdninách v jihlavském gymnáziu, se přihlásili studenti z celé republiky. Několik z nich se v rámci výuky mediálního oboru přišlo podívat do jihlavské redakce serveru City.cz.

„Setkali jsme se s šéfredaktorem redakce Michalem Kolaříkem. Dozvěděli jsme se o jeho kariéře i o nápadu a realizaci založení nezávislého internetového magazínu,“ uvedli studenti Lukáš Marek a Jonáš Abraham.

Cílem jejich exkurze bylo zjistit, jak funguje internetové médium a čím se liší od klasického tisku.

„Pan Kolařík nám popsal složitosti fungování tištěných médií, které stále ztrácejí na oblibě. Vysvětlil nám také financování internetového zpravodajství,“ uvedli.

Potom se studenti přesunuli přímo do redakce, kde viděli redaktory při práci. „U aktuálního zpravodajství je kladen důraz na rychlost, aby se daná událost dostala co nejdříve ke čtenářům,“ zhodnotili Lukáš Marek a Jonáš Abraham.

Nakonec studenti pozvali celou redakci na závěrečnou prezentaci kurzů NAPLNO, která se uskuteční 16. července ve čtrnáct hodin na Malé scéně Horáckého divadla v Jihlavě. „Přijďte i vy, milí čtenáři, poznáte, jak trnitá je cesta k umění,“ vyzvali oba mladíci.

Autor: Lukáš Marek, Jonáš Abraham
Autor: ) ( red