Hledá se podoba nové Horácké arény. Má vyhovovat hokeji, kultuře i halovým sportům  Jihlava
  09.04.2019

Multifunkčnost. Tak zní hlavní požadavek jihlavské radnice na novou arénu, která má nahradit stávající zimní stadion. Horácká aréna bude sloužit krom hokejistů také koncertním účelům, měly by se zde konat i akce halových sportů. V plánu je využití nejen krajské, ale také celorepublikové.

Milion a půl. Tolik peněz dostane vítěz architektonické soutěže na Horáckou arénu v Jihlavě. Oceněni budou také účastníci na druhém a třetím místě. Ti dostanou 1,1 milionu, respektive 850 tisíc.

„Hlavní předmět architektonické soutěže je definovaný jednoduše – architekti mají zpracovat návrh řešení multifunkčního objektu Horácké arény s parametry pro extraligu ledního hokeje, zázemím pro další sporty a kulturní i společenské akce na místě stávajícího Horáckého zimního stadionu,“ uvedl radní David Beke.

V zadání soutěže je stanoveno mimo jiné to, jakou kapacitu má mít nová aréna, jak má být napojena na okolní prostory a silnice, ale také skutečnost, že musí být ohleduplná k přilehlým Smetanovým sadům. Podmínkou je také rychlá možnost přestavby z hokejového stadionu na jiný typ zařízení.

Aréna bude sloužit také nehokejovým účelům. Dostat by se do ní měly například halové sporty, koncerty, výstavy či veletrhy. "Arénu budujeme jako objekt krajského významu, ovšem s potenciálem pro uplatnění i v měřítku vyšším, například republikovém,“ dodal Beke.

Stejně tak, jako se stadion FC Vysočina stal v roce 2011 dějištěm finále fotbalového poháru, by mohla mít tato aréna jednou podobné využití nad rámec běžného provozu.

Architektonická soutěž potrvá do poloviny srpna. Vítěze určí odborná porota.


Autor: Petr JindraMísto události: Tolstého 23, Jihlava


Nejoblíbenější podniky