Jihlavská Mozaika hledá ředitele sítě školek. Rádi bychom měli z čeho vybírat, hlásí radnice  Jihlava
  14.05.2019

Celkem sedmnáct školek spadá do prosperující mozaikové sítě v Jihlavě. Bývalá ředitelka Jarmila Bučková na svou funkci rezignovala. Radnice teď jako zřizovatel hledá náhradu. Podle slov šéfa odboru školství nebude snadné tak kvalitní pedagožku nahradit. Zároveň ale vyzývá všechny zájemce, aby přihlášku určitě poslali.

Šéfovat škole není snadný úkol. Bez ohledu na to, zda je vysoká, střední, základní či mateřská. Jarmila Bučková měla na starosti hned sedmnáct střípků jihlavské Mozaiky. „Dosavadní práce paní Bučkové si nesmírně vážím. Její rozhodnutí respektuji a těším se na nové tváře,“ uvedl šéf městského odboru školství Tomáš Koukal.

Zájemci o ředitelský post musí zaslat přihlášku výběrového řízení do 17. května. Požadavky jsou uvedeny v zákoně o pedagogických pracovnících, mimo jiné stanovuje povinnou tříletou pedagogickou praxi a vysokoškolské vzdělání, případně kvalifikace v kurzu celoživotního vzdělávání.

Radnice k přihlášce požaduje úředně ověřenou kopii vysokoškolského diplomu, doklad o praxi, profesní životopis, pětistránkovou koncepci rozvoje, výpis z evidence rejstříku trestů a potvrzení o zdravotní způsobilosti.

„Účast ve výběrových řízeních je bohužel poslední dobou mizivá, učitelů je málo. Proto bych chtěl všechny pedagogy a pedagožky nejen z Jihlavy vyzvat, nebojte se přihlásit, budeme rádi, když budeme mít z čeho vybírat,“ doplnil Koukal.

Přihlášky přijímá odbor školství jihlavského magistrátu do 17. května do 12 hodin. Obálku je nutno označit slovy "Konkurs MŠ Mozaika Jihlava - NEOTVÍRAT!". Předpokládaný nástup nového šéfa či šéfky školek na pozici je 1. září.


Autor: Petr Jindra
Nejoblíbenější podniky