Citypark provoní "poctivé" burgery. "Vytáhnout" se bude chtít i jihlavská burgrárna  29. 06. 2018

V jihlavském nákupním centru Citypark si o víkendu přijdou na své milovníci burgerů, v Jihlavě se uskuteční vůbec první Burger festival. Své želízko v ohni má i reprezentant z krajského města Vysočiny.

Burgery už jen pokrmy z fastfoodových restaurací velkých řetězců. Vznikají i malé místní burgrárny, které se specializují přímo na výrobu těchto původem amerických specialit.

Množství gastronomických festivalů je nyní rozšířeno také o ten burgerový. Od pátka do soboty se jeden takový odehraje i v jihlavském Cityparku.

„Nadcházející prázdniny jsou jednoznačně nejlepší příležitostí pro letní party. My jsme se rozhodli, že tuto sezonu přivítáme ve velkém stylu. Spojili jsme proto své síly s organizátory Burgerfestivalu a povedlo se nám připravit první akci svého druhu na Vysočině, dvoudenní burgerové šílenství,“ popisovala manažerka projektu Jana Vránová.

„Kromě burgerů si všichni labužníci budou moci dát pivo, nealko, výbornou kávu, zmrzlinu nebo míchané nápoje,“ doplnila výčet všech gastro lákadel Jana Vránová. Stánky budou rozprostřeny u Cityparku z ulice Hradební a také z ulice U Dlouhé stěny. Ve venkovních prostorech bude umístěno také sezení. Uvnitř Cityparku pak budou rozmístěné bistro stolky. 

Festivalu se zúčastní celkem dvanáct burgráren z celé České republiky. Svého zástupce má pochopitelně i pořadatelské město.

Kdysi nevábně působící budka, která stojí u zadního vjezdu na parkoviště jihlavské nemocnice, se postupem času proměnila v opravenou budovu lákající na špičkové burgery. Také ta bude v soutěži bojovat.

„Důvodů, proč se účastníme, je hned několik. Určitě bychom chtěli rozšířit povědomí o naší burgrárně. Především chceme ale reprezentovat město Jihlavu. Jsme totiž jediná takhle specializovaná burgrárna ve městě. A jestli chceme vyhrát? Samozřejmě, kdo by nechtěl! Ovšem ne za každou cenu. Budeme se však snažit pro úspěch udělat maximum,“ komentovala účast v soutěži majitelka burgrárny Eva Čejková.

Krom ochutnávky burgerů bude pro návštěvníky připraven i dětský koutek a herní zóna.

Vstup na festival je zdarma. Akce se odehraje za každého počasí.
Autor: Petr Jindra

Další zprávy z Jihlavy a okolíKde nejvíc frčí Citykarta