Jihlavská nemocnice rozjela sbírku na vybavení pokoje, přispět může kdokoliv
Už poosmé jihlavská nemocnice spouští předvánoční sbírku tak, aby mohli pacienti pod stromeček dostat nově opravený pokoj. Tradiční akce startuje stejně jako předchozí roky měsíc před Štědrým dnem. Během jednoho měsíce nemocnice vybere peníze od dárců, za které se během následujícího roku pokoj opraví. Tentokrát jde o pokoj pro pacienty po úrazech a nehodách.

Princip Vánočního pokoje je jednoduchý. Na stránkách jihlavské nemocnice si lidé mohou vybrat věc, na kterou chtějí přispět. Následně stačí zaslat informaci na email: zachrlovam@nemji.cz, kterou položku si zájemci vybrali. 

„My zašleme platební podklady a na stránkách ji označíme jako obsazenou,“ dodala mluvčí jihlavské nemocnice Monika Zachrlová. 

Peníze na vybavení by v jihlavském špitálu chtěli vybrat do Štědrého dne. Letos to bude pro pacienty ortopedicko-traumatologického oddělení.

 „Pokoj bude sloužit pro naše pacienty s úrazy, poraněními pohybového aparátu, pacientům po operacích. Naší snahou je pacientům zpříjemnit pobyt a poskytovat péči v nemocnici v příjemném, útulném prostředí,“ vysvětlil primář oddělení Přemysl Kohout.

Dosud se podařilo zvelebit už šest pokojů, a to na dětském, traumatologickém, gynekologickém, onkologickém, geriatrickém, rehabilitačním oddělení.

 „Poslední pokoj na gynekologicko- porodnickém oddělení se opraví po novém roce, bohužel opravy se z důvodu omezení pohybu v nemocnici musely odložit.  V roce 2021 tak budeme mít nové pokoje hned dva,“ dodala mluvčí jihlavské nemocnice. 

Pokoje, které se díky sbírce už opravily: 

Vánoční pokoj 2013, dětské oddělení: 117 500 korun

Vánoční pokoj 2014, traumatologické oddělení: 101 169 korun

Vánoční pokoj 2015, gynekologické oddělení: 107 450 korun

Vánoční pokoj 2016, oddělení geriatrie a následné péče: 226 330 korun 

Vánoční pokoj 2017, chemostacionář: 110 214 korun

Vánoční pokoj 2018, rehabilitační oddělení: 129 000 korun

Vánoční pokoj 2019, gynekologické oddělení: 171 300 korun
Autor: ( red )

Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!