Polytechnika podpořila charitu. Došlo i na dárky a vánoční koledy  14. 12. 2018

Vánoce na jihlavské polytechnice se nesly v duchu charity. Studenti a zaměstnanci školy koupili a předali dárky pro děti z nízkoprahového zařízení Zastavka Telč. Během akce si návštěvníci také s místními sbory zazpívali koledy a vyrobili ozdoby a dekorace.

Na jihlavské vysoké škole polytechnické se ve středu 12. prosince konala tradiční charitativní akce Vánoce na VŠPJ. V letošním roce škola podpořila nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Zastávka Telč při oblastní charitě Jihlava.

„Úvodem přivítal přítomné rektor školy Václav Báča. Poté předal slovo ředitelce oblastní charity Haně Fexové, která představila nízkoprahové zařízení pro děti a mládež  Zastávka Telč, jemuž byly letošní Vánoce věnovány,“ uvedl mluvčí školy Tomáš Obruba.

Návštěvníci si mohli zazpívat koledy s dětským pěveckým sborem ZŠ Křížová pod vedením Erika Landecki, jenž žáky doprovázel na akordeon, a se smíšeným pěveckým sborem Foerster pod vedením Pavla Brady.

„Během akce si přítomní vyzkoušeli například výrobu vánočních ozdob, malých vánočních stromečků ze špejlí a papíru nebo vánočních hvězd. Zdobili perníčky a přebírali luštěniny jako Popelka z pohádky. Pro zahřátí se podával tradiční nealkoholický studentský punč a nechybělo ani cukroví,“ řekl mluvčí Obruba.

V průběhu akce předali studenti dárky, které za tímto účelem zakoupili společně se zaměstnanci školy, zástupcům nízkoprahového zařízení Zastávka Telč a pomohli tak splnit nejedno vánoční přání.

„Chlapci ze Zastávky si přáli auto na dálkové ovládání a sportovní vybavení jako jsou činky a švihadla. Dívky chtěly žehličku na vlasy a drobné kosmetické dárky. Společnou radost by jim udělaly společenské hry, stavebnice, puzzle, nebo výtvarné náčiní,“ prozradila zástupkyně vedoucí nízkoprahového zařízení Monika Smejkalová.

Došlo také na ohlédnutí za loňskými Vánoci, jimiž škola podpořila činnost charitního domova pro matky s dětmi Havlíčkův Brod a charitního domova Humpolec, včetně klientů, kteří organizaci navštěvují.
Autor: Svatoslav Hořínek

Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!