Jak by mohl vypadat fotbalový stadion v Jihlavě? Klub má novou studii, počítá i s byty   Jihlava
  28. 07. 2016

Jihlavský fotbalový klub si nechal vypracovat novou studii na dostavbu fotbalového stadionu v Jiráskově ulici. Součástí další etapy výstavby by mohlo být, kromě rozšíření tribun, i zřízení domova důchodců, startovacích bytů, zimní zahrady a rodinného sektoru.

Jak by mohl v dohledné budoucnosti vypadat svatostánek fotbalu na Vysočině? Nad tím se zamyslelo vedení klubu FC Vysočina a nechalo si vypracovat studii, jak by jednou jihlavský fotbalový stadion v Jiráskově ulici mohl vypadat.

Vytvořená vizualizace zahrnuje přístavbu, do které se pohodlně usadí tři tisíce diváků. Dalších dva a půl tisíce míst by vzniklo za brankou a pět set míst v menší tribuně pro hostující fanoušky.

„Celková kapacita stadiónu by se tak vyšplhala na zhruba 6 700 diváků. Navíc celá aréna by při koncertech či speciálních akcích mohla pojmout návštěvu přes třináct tisíc diváků,“ sdělil ředitel FC Vysočina Zdeněk Tulis.

A proč multifunkční tribuna?

Stavba by totiž nabídla nejen prostředí pro fotbalové hráče a fanoušky, ale vznikl by zde i domov důchodců a také startovací byty.

Objekt se 44 lůžky pro seniory, 55 parkovacími místy i zimní zahranou by vyrostl v prostoru pod tribunou a ústil by do parku.

„Další náplň multifunkčního záměru tvoří využití rohových červených objektů. Ten, který by vznikl v sousedství Základní školy Evžena Rošického, by obsahoval deset startovacích bytů pro sociální účely o velikosti 1+kk nebo 2+kk včetně sklepních kójí,“ uvádí klub na oficiálních stránkách.

Druhá rohová stavba by nabídla 48 lůžek pro připravovanou klubovou akademii, která by za dva roky měla v kategoriích U16 a U17 navazovat na stávající Krajskou regionální fotbalovou akademii. Součástí nové tribuny by byl i rodinný sektor a běžecký tunel.

„Z vypracované studie vzešla i orientační cena stavby, která bez daně činí 184 milionů korun. Nechali jsme zpracovat i rozbor možných dotací, které by tento projekt mohl získat. Díky jeho multifunkčnímu řešení už nyní můžeme uvažovat o grantech ve výši zhruba padesát milionů korun a existuje reálný výhled na obdržení dalších dotačních prostředků ve výši až padesát milionů korun,“ doplnil Tulis.
Autor: ( red )

Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!