Jihlavský tunel bude kvůli opravě uzavřen. Tisíce vozů pojedou po objížďce městem  Jihlava
  22.07.2015

Jihlavský tunel čeká uzavírka z důvodu nutné opravy. A tranzitní doprava, která tunel využívá na cestě mezi dálnicí D1, Znojmem a Vídní, tak bude muset sjet do ulic města.

Za hodinu projede Jihlavským tunelem oběma směry přibližně na tři tisíce osobních a nákladních vozidel, které směřují zejména na D1 nebo Znojmo a Vídeň. A ty budou muset po dobu uzavírky, která je letos naplánovaná od úterý 28. července osmé hodiny ráno do středy do 18 hodiny, projíždět ulicemi Jihlavy.

"Tunel bude uzavřen z důvodu nutné opravy technologického zařízení. Zavírat se bude na základě žádosti Ředitelství silnic a dálnic ČR," uvedl Martin Málek, mluvčí Služeb města Jihlavy, které mají údržbu tunelu na starosti. 

Po dobu uzavírky bude objízdná trasa vedena převážně po silnicích druhé třídy v Jihlavě. Stanovená objížďka bude vedena ve dvou objízdných trasách. První trasa povede od Pelhřimova a to po ulicích Žižkova, U Cvičiště, Hamerníkova a Jiráskova.

Druhá trasa povede po přivaděči od D1 a následně po ulicích Jiráskova, Hamerníkova, U Cvičiště a Žižkova. Osobní auta budou mít možnost najíždět i na ulici Vrchlického.

Obě trasy budou řádně označené dopravním značením. "Žádáme a zároveň prosíme řidiče, aby dbali na zvýšenou pozornost na objízdných trasách," vyzval mluvčí Málek. Důvodem hlavních komplikací v dopravě mohou být jednak opravy na D1 a také částečně uzavřená ulice Jiráskova ulice (o ní jsme psali  zde).

Tunel v Jihlavě, který je sypaný, zahájil svůj zkušební provoz 1. července 2004 a má délku 307 metrů. 

ČTĚTE TAKÉ: 
Až do konce září bude uzavřená ulice u mlékárny. Trolejbus tudy ale projede


Autor: Michal Kolařík

Novinář, copywriter, hudební textař. Zakladatel portálu City.cz. Projekt, ještě pod názvem Jihlava City, získal 3. místo v soutěži Rozjezdy roku 2015 v Kraji Vysočina.
Nejoblíbenější podniky