Kde a kdy bude v létě v Jihlavě hluk i po desáté večer? Radnice určila výjimkyZdroj: Lukáš Tichánek  Jihlava
  03.06.2019

K letním nocím tak nějak zábava patří. A s ní často i hluk. V Jihlavě proto vybrali akce, na které se bude vztahovat výjimka z vyhlášky o rušení nočního klidu.

Festivaly, koncerty, zábavy... ty k létu neodmyslitelně patří. Noční hluk však nemusí být všem, zejména pracujícím, seniorům či malým dětem úplně vhod. Jihlavští zastupitelé proto vybrali akce, které mohou překročit dobu nočního veselí.

„Moderní město bez akcí, které trvají déle než do desíti hodin do večera, neexistuje. Centrum má být plné lidí, kteří se baví, a budou se k nám díky tomu rádi vracet. Noční život však nesmí rušit místní obyvatele a jsou způsoby, jak vyjít oběma stranám vstříc,“ uvedla jihlavská primátorka Karolína Koubová.

Jihlavská radnice proto bude každý měsíc informovat jaké akce mají dobu nočního klidu zkrácenou. Na seznam výjimečných akcí z pohledu překročení doby nořního klidu, radnice zapsala v červnu šest akcí. 

Havíření 2019

V červnu se uskuteční největší letošní akce pořádaná městem, která potrvá dva večery a tři dny – 23. setkání hornických měst a obcí, Jihlavské Havíření 2019. Od 21. do 23. června bude centrum Jihlavy zaplněno hosty z celé republiky i zahraničí.

Výjimku z doby nočního klidu bude mít Havíření na dvou místech – u jihlavského pivovaru a v parku Smetanovy sady.

„Hluk se bude ozývat až do půlnoci, pak vše musí utichnout. Předem prosíme obyvatele a firmy okolních ulic o shovívavost. Ohledně akce a zkrácení doby nočního klidu a dopravních omezení je budeme ještě informovat pomocí letáků doručených do všech domovních schránek v blízkosti místa dění,“ uvedl Tomáš Koukal, vedoucí odboru školství, kultury a tělovýchovy jihlavského magistrátu.

Další červnové akce s výjimkou z doby nočního klidu:

7. června Kinematograf (Park Gustava Mahlera – od půlnoci)

8. června Pilník (Jihlavský amfiteátr – od 1 hodiny ráno)

8. června Pivní pábení (Jihlavský amfiteátr – od půlnoci)

22. června Adolská pouť (Antonínův důl – od 2 hodin ráno)

22. června Zábavné odpoledne pro děti (Červené Domky ve Starých horách – od půlnoci)


Autor: ) ( red

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...