Pomocník potřeboval pomoc: Charita přispěla na operaci psa z canisterapiePsí kamarád Scoty pomáhá ostatním. Teď pomohli druzí jemu. Zdroj: Charita Jihlava  Jihlava
  22.05.2019

Říká se, že pes je nejlepší přítel člověka. V případě psa Scotyho tohle tvrzení rozhodně platí. Srdečný a milý pejsek pomáhá v jihlavské nemocnici na geriatrii a onkologii. Svou přítomností dělá radost vážně nemocným pacientům. Jenže teď potřeboval pomoc on sám. Při canisterapii upadl a vážně se zranil. Na operaci mu přispěje jihlavská charita.

Canisterapie, tedy léčba za pomoci psů, prokazatelně pomáhá. Využívala ji proto i jihlavská nemocnice, pro niž tuto službu vykonávala dobrovolnice Petra Humlerová se svým psem Scotym. Sama si platila i nákladný výcvik, aby její pejsek mohl pomáhat druhým.

Teď se ale její miláček při výkonu „práce“ zranil. Po doskoku na postel mu praskly vazy v zadní noze. „Když Petra zavolala, že bude nutná operace, neváhali jsme a začali jsme jednat o možnostech, jak alespoň část nákladů paní Humlerové uhradit,“ vysvětloval koordinátor dobrovolníků z jihlavské charity Roman Mezlík.

Dvojice Petra a Scoty v uplynulých třech letech pomáhala 810 hodin bez nároku na honorář druhým lidem. Teď se role obrátila a pomoc potřeboval pejsek. Dočkal se. „Nakonec jsme potřebné finanční prostředky poslali z konta Tříkrálové sbírky,“ doplnil Mezlík.

Operace vazů stála více než třináct tisíc korun. Část nákladů uhradila jihlavská nemocnice, čtyřmi tisíci přispěla charita. Zbytek doplatila majitelka psa. Ten po uzdravení bude zase moci dělat radost nemocným lidem.


Autor: Petr Jindra

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...