FOTO: Kolem morového sloupu v Jihlavě poprvé vzniká vánoční kluziště
Umělou ledovou plochu bude mít v zimě jihlavské Masarykovo náměstí. A to vcelku netradiční - obkrouží dominantu horní části náměstí - morový sloup. Výstavba kluziště už začala. V provozu bude od 1. prosince, kdy se v krajském městě Vysočiny slavnostně rozsvítí vánoční strom.

Zásadní novinkou letošních vánočních trhů v Jihlavě bude kruhová ledová plocha pro bruslení okolo Mariánského sloupu, která má asociovat adventní věnec.

„Změníme věrně známé Masarykovo náměstí a vytvoříme na něm místo pro setkání přátel i rodiny v opravdu adventní atmosféře. Věřím, že se letošní koncept Vánoc stane nepostradatelnou tradicí a nebude se okolo Mariánského sloupu bruslit jen letos,“ plánuje primátorka města Karolína Koubová.

A vyznění náměstí o letošních Vánocích dozná celkově zásadních změn. Změnu v letošním roce dozná zejména důraz dramaturgie na místní spolky, kapely, orchestry, divadelníky a místní taneční formace. Velkou část programu obsáhne i zdejší Základní umělecká škola Jihlava, a to ve všech svých oborech.

Jihlava k Vánocům bude obsahovat dvě programové části – čas adventní, který po Štědrém dni vystřídá čas Vánoční.

„Pocházím z města Betlémů, kde se ten pověstný Ježíšek dává do jesliček až v noci 24. prosince. Adventní čas je období, které k samotným Vánocům teprve směřuje, doba zklidnění a rozjímání s blízkými, atmosféra, kterou bude možné v Jihlavě letos pocítit,“ doplnil autor a dramaturg projektu Petr Píša.

Kluziště bude v provozu od první adventní neděle 1. prosince, kdy dojde k tradičnímu rozsvícení vánočního stromu, přes vánoční čas až do Hromnic 2. února příštího roku.


Autor: Michal KolaříkVyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!