VIDEO: Kolony na dálnicích neustávají ani ve čtvrtek. Na Vysočině zasedala speciální skupina 13. 12. 2018

/AKTUALIZUJEME/ Vážné problémy na silnicích nekončí. Dopravní situace v celém Česku se sice oproti středě mírně zlepšila, stále však přetrvávají problémy, a to především na dálnici D1, kde se i ve čtvrtek tvoří kolony. Na Vysočině kvůli situaci zasedala pracovní skupina Doprava.

Dozvuky středečního vydatného sněžení trápí řidiče také během čtvrtečního dopoledne. 

Ve směru do Prahy se tvoří kolony na D5 mezi 10. a 5. kilometrem. Dopravní zácpy se tvoří také na Pražském okruhu, a to mezi 6. a 0. kilometrem směrem do republikové metropole.

Středočeský kraj varuje před ledovkou na silnicích. Také zde se mezi 21. a 44. kilometrem ve směru do Brna pohybují silničáři. Kolony hlásí kilometry 47 až 52, stojí zde náklaďáky.

Asi nejvážnější situace je tradičně v Kraji Vysočina. Mezi 68. a 91. kilometrem ve směru do Brna se tvoří kolony. Řidiči nákladních aut odstavují svá auta, aby mohli čerpat povinnou přestávku, kterou neměli kde jinde absolvovat. Ledovkou je pokrytá také silnicie první třídy 38 ve směru z Jihlavy do Znojma. 

"Nejpozději v 11 hodin bude na krajském úřadě v Jihlavě zasedat pracovní skupina Doprava, která bude řešit aktuální vážnou situaci," popisovala mluvčí vysočinského krajského úřadu Eva Neuwirthová. 

Zpoždění hlásí také autobusoví dopravci. Například ranní spoj RegioJet z Brna do Prahy přes Jihlavu avizuje již půlhodinové zdržení. 

Jihomoravský kraj varuje před kolonou na D2 mezi 15. a 16. kilometrem ve směru na Slovensko.

D46 v Olomouckém kraji mezi 314. a 297. kilometrem ve směru do Brna upozorňuje na pohyb silničářů, kteří zde opravují kanalizaci. Mezi 29,5. a 32,5. kilometrem ve směru do Olomouce jsou kolony.

Menší problémy hlásí také Ústecký kraj. V Božtěšické ulici v Ústí havarovalo nákladní auto. Na 31. kilometru D8 je pak odstaveno porouchané auto. 

Dálnice do Královéhradeckého kraje hlásí tentýž problém na 33. kilometru. Místo je s opatrností průjezdné, a to bez kolon. 

V Plzeňském kraji došlo k nehodě u Radnic. Havarované auto museli vyprošťovat hasiči. 

Podle informací Českého hydrometeorologického ústavu by se dnešní teploty měly pohybovat mírně pod nulou. Další sněžení se však neočekává. Varování se týká pouze možné večerní tvorby ledovky. Sněžit by mělo začít až v noci, kdy teploty klesnou až k minus devíti stupňům. 

 


Autor: Petr JindraVyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!