Město daruje rodině zemřelého úředníka 300 tisíc. Rozpočet má vyrovnat sbírka   Jihlava
  29. 07. 2016

Tragický osud hýbe s městským rozpočtem. Rodině zemřelého úředníka město daruje 300 tisíc. Díru v rozpočtu by měla zaplnit sbírka.

“Odešel mladý člověk. Otec rodiny, manžel, zaměstnanec města,” začíná výzva k účasti na veřejné sbírce. Ta by měla vykompenzovat chybějících 300 tisíc v městském rozpočtu, které budou na návrh vedení města darovány pozůstalým.

Společně s podpořením návrhu ale několik radních právě formou sbírky vyjadřují nesouhlas s poskytováním tak vysokých darů. Jsou mezi nimi například bývalý primátor města Vladimír Hink nebo předsedkyně finančního výboru Jana Mayerová.

Zastupitelům se nelíbí výše poskytnutého daru. “Uvědomujeme si nezvyklou výši částky, nesystémovost návrhu i zavdání určité sociální nespravedlnosti, protože ne každý zaměstnavatel by si mohl něco takového dovolit,” pokračuje výzva.

“Na to, proč se takové návrhy vůbec vyskytují, odpovědět nedokážu - jsme proti tomu a dáváme to tímto způsobem najevo,” sdělil jeden z pořadatelů sbírky, zastupitel města Miroslav Tomanec.

Konto sbírky bude aktivní od 1. srpna do konce listopadu. Finální částka je určena na 300 tisíc, které budou vráceny zpět do městského rozpočtu. Co se vybere navíc, půjde opět na podporu rodiny pozůstalých.

Zdali vdova po zemřelém úředníku peníze z městského rozpočtu již má, není zatím jasné. “Nevím jestli paní pozůstalá už peníze dostala, žije v Praze,” doplnil Tomanec.

Podpořit rozpočet a rodinu pozůstalých může kdokoli, libovolně vysokou částkou, a to odesláním peněz na konto sbírky: 399111/5500.
Autor: Aneta Hrdličková