Na D1 u Jihlavy se srazilo 6 aut, autobus, náklaďák a dvě dodávkyDálnici D1 ve směru na Brno uzavřela v sobotu před polednem na 127. kilometru nehoda několika aut. Ilustrační foto  Jihlava
  14.01.2017

Dálnici D1 ve směru na Brno uzavřela v sobotu před polednem na 127. kilometru nehoda několika aut, autobusu, dvou dodávek a náklaďáku. Před druhou hodinou odpoledne už místo nehody bylo průjezdné jedním jízdním pruhem. Dopravu na Vysočině v sobotu komplikuje husté sněžení.

"Podle současných informací je mezi automobily, které měly na nehodě účast, autobus, nákladní vozidlo, dvě dodávky a šest osobních vozidel," informovala v sobotu krátce před jednou hodinou odpolední policejní mluvčí Jana Kroutilová.

K nehodě došlo na 127 dálnice D1 ve směru na Brno před polednem.

"Na místo vyjely ihned všechny složky integrovaného záchranného systému, které u nehody v současné době zasahují," dodala Kroutilová s tím, že dálnice je ve směru na Brno neprůjezdná.

Podle policejní mluvčí si nehoda vyžádala tři zraněné. 

"V současné době je místo průjezdné jedním jízdním pruhem, lze ale v tuto chvíli předpokládat, že bude nutné ještě provoz na dálnici při vyprošťování havarovaných vozidel na nezbytně nutnou dobu uzavřít," uvedla o něco později, před druhou hodinou odpoledne, policejní mluvčí Kroutilová.

Policisté kolizi šetří jako tři dopravní nehody. "Provádějí na místě ohledání, zadokumentování a šetření. Příčinu dopravních nehod šetří," dodala mluvčí policie.

Před druhou hodinou odpoledne na místě nehody probíhalo vyprošťování havarovaných vozů. 

"Je nutné, aby byli řidiči obezřetní, trpěliví a plně se věnovali řízení. Důležité je, aby dodržovali pravidla silničního provozu, dodržovali bezpečnou vzdálenost mezi vozidly a řídili se pokyny policistů," vyzvala policejní mluvčí. 


Autor: Michal Kolařík

Novinář, copywriter, hudební textař. Zakladatel portálu City.cz. Projekt, ještě pod názvem Jihlava City, získal 3. místo v soutěži Rozjezdy roku 2015 v Kraji Vysočina.

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...