Řidiči pozor, na silnici mezi Pelhřimovem a Jihlavou přibudou semafory  Jihlava
  06.05.2019

Další etapa oprav silnice mezi Pelhřimovem a krajským městem Vysočiny od pondělí zkomplikuje cestu. V úseku u Olešné dělníci začnou s přípravami na frézování vozovky.

„V pondělí 6. května začnou přípravné práce na dvou úsecích silnice II/602 mezi Jihlavou a Pelhřimovem, a to Olešná – Strměchy a Dušejov – Hubenov,“ informoval před začátkem prací Tomáš Pípal z odboru dopravy a silničního hospodářství.

„Řidiči se v této souvislosti musí připravit na možné částečné omezení provozu v závislosti na charakteru prováděných prací,“ upozornil.

V následujících dnech začnou dělníci frézovat starý povrch silnice a provoz bude v daných úsecích řízen kyvadlově semafory. „Konkrétně ve dnech 9. a 10. května se bude frézovat v úseku Olešná – odbočka na Plevnici, poté od 13. do 14. května se fréza přesune do úseku Hubenov – odbočka na Ježenou,“ uvedl Pípal.

Na výjezdu z Olešné nově přibyde pruh pro předjetí pomalu jedoucích aut, u Dušejova pak přibydou nové odbočovací pruhy. Oprava obou úseků přijde hejtmanství dohromady na 110 milionů korun. Hotovo má být na konci října letošního roku.

Opravy a modernizace silnice druhé třídy mezi Jihlavou a Pelhřimovem začaly před osmi lety a zatím na ně padlo na 446 miliónů korun, opravy jsou spolufinancované z fondů EU.Autor: ) ( red
Nejoblíbenější podniky