Na Zimní ulici od října zaparkuje o 56 aut víc, Horní Kosov však přijde o trávníkV těchto místech na konci ulice vznikne nové parkoviště. Zdroj: MMJ  Jihlava
  17.05.2019

Každodenní hledání volného místa k zaparkování, to je častý neduh sídlišť. Nejinak je tomu na jihlavském Horním Kosově, kde se však obyvatelé od podzimu dočkají nového parkoviště pro 56 aut.

Parkoviště vznikne na současném travnatém plácku mezi paneláky a ulicemi Vrchlického a Jarní.  „Výstavba začne 20. května a její dokončení je plánováno na polovinu října letošního roku. Díky novému parkovišti bude v lokalitě o 56 parkovacích míst více,“ uvedla za jihlavskou radnici mluvčí Aneta Hrdličková. 

„Navržená stavba je situována v ploše mezi stávajícími místními komunikacemi ulice Vrchlického a Jarní a navazuje na stávající parkoviště na ulici Zimní s propojením obslužné komunikace na ulici Jarní,“ doplnila Alena Kottová z odboru rozvoje města Jihlavy.

Stavba bude jihlavskou radnici stát přibližně 5,6 milionu korun. Během stavby přijdou obyvatlé o přibližně desítku parkovacích míst, a to u domů na ulici Zimní s číslem popisným 13 a na ulici Jarní s číslem popisným 34.

„Kvůli výstavbě se také přesune kontejnerové stání naproti domu Jarní 32, a to do jednoho parkovacího místa o pár metrů dál,“ doplnila Alena Kottová.


Autor: ) ( red

Místo události: Jarní,Jihlava

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...