Nad cestovním ruchem přijeli do Jihlavy debatovat odborníci z celého světa 03. 03. 2018

Na přelomu února a března se na Vysoké škole polytechnické uskutečnil již 13. ročník mezinárodní konference s názvem Aktuální problémy cestovního ruchu. Podebatovat nad tématem do Jihlavy přijeli odborníci z republiky i ze zahraničí.

Letošní ročník již 13. mezinárodní konference na Vysoké škole polytechnické se zaměřil na Autenticitu v kontextu cestovního ruchu. Diskuze odborníky vedla k důležitosti autenticity produktů, jako jsou například zachování koloritu destinace, přírodního prostředí nebo tradic.

„Současným trendem je v mnohých oblastech života návrat k původním hodnotám, tradičním materiálům, recepturám a podobně v moderním pojetí. Snahou konference bylo sledovat a diskutovat tento trend v kontextu cestovního ruchu a vyhodnotit význam autenticity pro rozvoj cestovního ruchu,“ sdělila mluvčí vysoké školy, Štěpánka Melčáková.

Jihlavu díky konferenci navštívilo několik významných osobností z celého světa. Například Rob Davidson, hostující profesor na čtyřech univerzitách ve Francii, Švýcarsku, Německu a Rakousku, který napsal sedm publikací o obchodním cestovním ruchu.

S ním diskutoval například Roman Škrabánek, prezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur, nebo Leoš Štefka, absolvent přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně, který se podílel například na přípravě a vybudování návštěvnického střediska v Moravském krasu.

Řada úspěšných osob jezdí do Jihlavy debatovat nad cestovním ruchem každoročně. „Ve středu odpoledne účastníci navštívili Třebíč – Baziliku sv. Prokopa a ekotechnické centrum Alternátor,“ uvedla Melčáková.

Další mezinárodní konference cestovního ruchu se opět plánuje na konec února 2019. Hlavním tématem budou Aktuální problémy cestovního ruchu, podrobná témata by měli organizátoři zveřejnit do letošního června. „Výstupem konference je recenzovaný sborník příspěvků,“ sdělila Melčáková s tím, že jej lze nalézt na stránkách vysoké školy.


Autor: Aneta HrdličkováVyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!