Nové sedačky i zvuk letos vyšly na 3,5 milionu. Kdy Kino Dukla znovu otevře, ale není jisté  02. 12. 2020

Zatímco se obchody, kavárny a restaurace připravují na čtvrteční znovuotevření, tak třeba jihlavské Kino Dukla má výhled stále nejistý. Diváci se přitom mají na co těšit - v kinosálech letos sedačky nahradily nové, lepší by měl být díky nové technice také zvuk, což vyšlo dohromady na bezmála 3,5 milionu korun.

Jít o vánočních svátcích do kina? Tak to letos zůstane, stejně jako spousta dalších kratochvílí, tabu. V jihlavském Kině Dukla se však ani v letošním roce nezahálelo a vlastně uzavření přišlo vhod jeho modernizaci. 

Až se kinosály znovu otevřou, mohou se diváci těšit na nové sedačky a zvukový systém, tyto úpravy vyšly na přibližně tři a půl milionu korun. Už v loňském roce se v kině prováděly opravy promítacího stroje a také oprava dvou zvukových systémů, které dohromady stály necelých 400 tisíc. 

Podle vládního systému PES se počítá s otevřením promítacích sálů až v druhém, takzvaném žlutém stupni. A tak si i jihlavské městské Kino Dukla ještě musí počkat - minimálně do konce roku už pravděpodobně zůstane zavřené.

„Problematické však bude i samotné otevření kina. Pokud se neotevřou i ostatní sály po světě, tak tvůrci nebudou distribuovat filmy a nebudeme mít co promítat. Již nyní někteří producenti buď čekají na otevření kin nebo přesouvají svou tvorbu na placené domácí platformy typu Netflix nebo HBO GO,“ doplnil provozovatel Kina Dukla Jiří Šamonil. 

Výzvou bude po novém roce pro kino i personální obsazení. „Jestli jsme ustáli první vlnu uzavření, při druhé uzávěře mají zaměstnanci, kteří jsou drtivou většinou na dohodu o provedení práce, finanční problémy a hledají svůj zdroj příjmů jinde. A pro obsluhu moderních technologií jsou potřeba zkušenosti,“ doplnil k nelehké situaci Šamonil. 

Filmový klub mění plány na příští rok

Nejistoty v oblasti opětovného zahájení provozu kin donutily omezit také aktivity ve Filmovém klubu. Ten nebude programovat celý jarní cyklus 2021, který trvá od ledna až do května, a přerušil i přípravu a tisk svého zpravodaje. 

„Místo toho přejdeme na měsíční interval výběru filmových titulů i jejich objednání. A místo zpravodaje budeme měsíční cykly propagovat v podobě jednoduchých skládacích letáčků, podobných těm, které vycházely v letošním létě,“ uvedl Jaroslav Kristek z Filmového klubu. 

Ostatní formy propagace Filmového klubu zůstanou stejné jako doposud a do programové distribuce budou uváděny především neodehrané podzimní tituly nebo ty, které již v minulosti vstoupily do distribuce. Důvodem je opět nejistota v premiérách nových filmů.
Autor: ( red )


Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!