Novinka letošních Vánoc: do slavnostní výzdoby se převleče i fasáda jihlavské radnice  25. 11. 2020

Vánoční kluziště a zřejmě i vánoční trhy, to si letos kvůli pandemii koronaviru sice Jihlavané musí nechat ujít, zato radnice se letos nově převleče do vánoční výzdoby. Od úterý na jihlavském náměstí stojí také vánoční strom z nedalekých Plander. Vánoční výzdoba města letos vyjde na skoro 400 tisíc korun. A radnice také vyhlásí soutěž o nejhezčí fotografii vánoční výzdoby.

„Přestože se letos kvůli pandemii neuskuteční Jihlava k Vánocům, máme pro Jihlavany připraveno jedno malé překvapení – nazdobíme i radnici. Chceme tím motivovat ostatní, aby také vyzdobili okna a sídliště, abychom tu pravou vánoční atmosféru, i přes všechny současné problémy, vytvořili společnými silami,“ uvedla jihlavská primátorka Karolína Koubová.

Centrum města zdobí dekorace s vánoční tématikou již od poloviny listopadu. V horní části náměstí se na tradičním místě od úterý 24. listopadu tyčí také vánoční strom. Letos pochází z nedalekých Plander. Podobně jako loni se ani letos nekupovaly nové ozdoby a využijí se ty z přechozích let.

Suma za výzdobu je rovněž letos podobná, jako v předchozích letech, vyjde na necelých 400 tisíc korun. Vyzdobené jsou každoročně kromě centra krajského města také části města, jako je Zborná, Pávov či třeba Pístov.

Naopak vloni tolik oblíbené kluziště, letos kvůli pandemii koronaviru nebude (o tom jsme psali zde). Pořád ale je naděje, že by se alespoň trhy v nějaké dosud nekonkrétní podobě mohly na náměstí objevit. 

„Jak budou vypadat letošní Vánoce ale záleží na případném povolení akcí dle aktuálně platných vládních nařízení. V případě rozvolnění se budeme snažit pronajmout na náměstí alespoň část stánků s vánočním sortimentem. Dále budou na náměstí kromě vánočního stromu i soutěžní stromky ozdobené dětmi z jihlavských základních a mateřských škol. Z vánočního stromu se budou linout také koledy, postaví se i slaměný betlém a děti se mohou těšit i na Ježíškovu poštu,“ doplnila primátorka.

Jihlavané se mohou zapojit do soutěže o nejhezčí foto vánoční výzdoby

Atmosféru letošních Vánoc mohou v Jihlavě vytvořit všichni obyvatelé města. Radnice totiž vyhlásí do konce listopadu na sociálních sítích soutěž o nejhezčí fotografii vánoční výzdoby.

Takzvané Vánoční putování vypukne v sobotu 28. listopadu a bude trvat až do vánočních svátků. Vždy každou sobotu a středu bude na facebookové stránce jihlavské radnice zveřejněn jeden soutěžní příspěvek s aktuální výhrou, do jehož komentářů budou soutěžící moci zveřejňovat fotografie své výzdoby a zapojit se tak do soutěže. Více informací o soutěži radnice uveřejní koncem listopadu.
Autor: ( red )

Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!