OBRAZEM: Jihlavou prošel největší průvod havířů za posledních deset let  25. 06. 2019

Jihlava si svoji někdejší stříbrnou slávu letos připomněla ve velkém stylu. V krajské metropoli se konalo jihlavské Havíření, 23. setkání hornických měst a obcí. Město ožilo koncerty, divadly i pouličními happeningy. Tradiční průvod jihlavských havířů doplnilo více než 70 delegací se 700 hosty hornických měst z České republiky i ze zahraničí.

Během setkání havířů probíhal na čtyřech scénách hudební program, tentokrát však na netradičních místech – místo Masarykova náměstí si mohli diváci užít koncerty ve stínu stromů v parku Smetanovy sady a na nádvoří jihlavského pivovaru.

Připraven byl také doprovodný program pro malé i starší návštěvníky. V Parku Gustava Mahlera hrály dechovky a za Kinem Dukla se hrály pro děti divadelní pohádky.

„Bylo to něco neuvěřitelného, takové akce si Jihlava zaslouží. Slyšela jsem mnoho chvály z řad návštěvníků i hostů a jsem poctěna, že jsem se Havíření mohla zúčastnit. Děkuji všem pořadatelům za skvěle nabitý víkend plný jedinečných setkání i kulturních zážitků,“ uvedla k akci předposledního červnového víkendu primátorka Jihlavy Karolína Koubová.

Vrcholem 23. setkání hornických měst a obcí byly dva havířské průvody. V páteční večer se při průvodu ve světle loučí a luceren uskutečnil Jihlavský havířský průvod. A druhý den, v sobotu ráno, vypukla velká Hornická paráda – průvod krojovaných havířů ze 70 hornických měst z České republiky i zahraničí.
Autor: ( red )

Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!