OBRAZEM: Do jihlavského masopustu se zapojili i divadelní herci   Jihlava
  10.02.2016

Veselí už třetího ročníku jihlavského masopustu nezůstalo cizí ani hercům jihlavského Horáckého divadla. Činovníci profesionální divadelní scény se zapojili do průvodů městem v maskách a sehráli i divadlo.

Herci Horáckého divadla se letos zapojili do masopustního veselí. „Herci Horáckého divadla rozehrávali venkovní prostor už v loňském roce, kdy na náměstí uzavírali 75. sezónu happeningem Káva o čtvrté a zahajovali 76. sezónu coby občané Zvonokos. V rámci letošního Jihlavského masopustu se zúčastnili i průvodu masek,“ uvedla mluvčí Horáckého divadla Jihlava Mirka Kvíčalová.

A na malé venkovní scéně Masarykova náměstí sehráli pod vedením režisérky Kateřiny Duškové středověkou masopustní hru, pojatou soudobě.

„Hra byla ztvárněná jako součást novodobého městského karnevalu, formou improvizací i mystifikací,“ dodala Kateřina Dušková, umělecká šéfka divadla. 
Autor: Michal Kolařík

Novinář, copywriter, hudební textař. Zakladatel portálu City.cz. Projekt, ještě pod názvem Jihlava City, získal 3. místo v soutěži Rozjezdy roku 2015 v Kraji Vysočina.


Kde nejvíc frčí Citykarta