Do jihlavských ulic vyjede více spojů. Přenos koronaviru v MHD se neprokázal   Jihlava
  30. 11. 2020

S tím, jak přibývá lidí dojíždějících do práce i žáků a studentů cestujících do škol, bude přibývat i trolejbusových a autobusových spojů. Od pondělí 30. listopadu nastanou první změny.

Od posledního listopadového dne budou ve všech vozech MHD v Jihlavě odstraněny zábrany v přední části vozů MHD a i tuto část vozu budou moci cestující začít opět využívat.

„Neprokázal se přenos nákazy v prostředcích hromadné dopravy,“ uvedl šéf jihlavského dopravního podniku Radim Rovner. Pokud podle jeho slov cestující dodržují vládní nařízení a cestují se zakrytými ústy a nosem, jde o velmi bezpečný způsob přepravy. 

Od pondělí podle Rovnera přibydou na trolejových i autobusových trasách některé dříve omezené nebo zrušené spoje. Na trolejbusové lince C se v pracovních dnech MHD posiluje o jeden vůz spoj s odjezdem v 7:30 z Horního Kosova.

Zároveň s tím se může v pracovní dny zrušit autobusový spoj s odjezdem v 07:22 na lince 3 z Horního Kosova. Autobusová linka číslo 5 spojující centrum Jihlavy se Zbornou se vrací ke svému původnímu jízdnímu řádu před omezením. Linky číslo 3 a 12 tedy už nebudou muset zajíždět v pracovní dny na zastávku Lesnov.

„Zároveň se cestujícím omlouváme za výpadky spojů v úterý 24. listopadu, způsobené silnou námrazou na silnicích a na trolejovém vedení. Byla přijata taková organizační opatření v rámci DPMJ, která by podobným zimním výpadkům měla zabránit,“ doplnil Radim Rovner.

Změněné jízdní řády platné od 30. listopadu jsou dostupné na webu www.DPMJ.cz v záložce Změny jízdních řádů.
Autor: ( red )


Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!