​Oldo, drž se! vzkázali Válkovi jihlavští fanoušci. Rozloučil se dvěma góly  Jihlava
  29.11.2015

Jihlavský zimní stadion hostil další hokejový svátek. Na ledě se setkaly legendy českého a slovenského hokeje. Mezi nimi nemohl chybět ani jihlavský srdcař Oldřich Válek.

Oldřich Válek se v poslední listopadovou neděli znovu představil na jihlavském kluzišti. Na utkání legend českého a slovenského hokeje nemohl chybět. 

A dost možná to bylo vůbec naposledy, co se ukázal na jihlavském zimáku v hokejové výstroji. „Nejméně čtyři měsíce mám problémy s kyčlí,“ svěřil se Válek již před zápasem internetovému portálu JihlavaCity.cz s tím, že by se rád na ledě Horáckého zimního stadionu s fanoušky rozloučil. A co řekl, splnil. 


Olda Válek se rozloučil s jihlavským publikem. FOTO: Lukáš Tichánek

V přátelském utkání, ve kterém česká sestava ex-reprezentantů porazila výběr slovenských hokejových veteránů 11:4 vstřelil Válek hned dva góly. A na konci zápasu se pustil do nevážné pranice se svým dlouholetým spoluhráčem ze Slovenska Igorem Libou. „Chudák ani nevěděl, která bije,“ dodal Válek po utkání se smíchem.

„Jsem rád, že jsem neodešel s prázdnou, zdraví ale není takové, jaké bych potřeboval, proto si dám raději pohov. Na jihlavském ledě to byl určitě poslední zápas,“ potvrdil po hvězdném utkání Válek. 

Diváci v hledišti si pro dlouholetého hráče Dukly připravili transparent se vzkazem „Oldo, drž se!“. „Fanouškům moc děkuju,“ reagoval po zápase evidentně dojatý Válek.

Český tým vyhrál 11:4. A legendy českého hokeje si tak zajistily účast na moskevském závěrečném turnaji Final Four.Autor: Michal Kolařík

Novinář, copywriter, hudební textař. Zakladatel portálu City.cz. Projekt, ještě pod názvem Jihlava City, získal 3. místo v soutěži Rozjezdy roku 2015 v Kraji Vysočina.
Nejoblíbenější podniky