Dělníci na D1 strhli elektrický kabel. Zastavili provoz a stovky lidí byly bez prouduDělníci při opravě dálnice strhli strojem elektrické vedení. Zdroj: Ilustrační foto, archiv  Jihlava
  24.01.2019

Poškozené elektrické vedení, které museli energetici opravit, uzavřelo dálnici D1 v obou směrech. Nyní už by ale situace měla být vyřešená a důležitá dopravní tepna plně průjezdná.

Stroj pracující na opravě dálnice D1 poškodil elektrické vedení. Policisté byli nuceni ve 14.10 kompletně uzavřít dálnici v obou směrech.

"Policejní hlídky jsou rozmístěny na 90. kilometru ve směru na Brno a na 112. kilometru ve směru na Prahu, kde usměrňují provoz. Hlídky jsou i na dalších místech, kde by mohlo docházet k problémů tak, aby byli schopni dopravu v případě potřeby řídit," popisovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Muži zákona dohlíželi na dopravu i v Humpolci či Havlíčkově Brodě. Bez elektřiny se najednou octlo zhruba 400 domácností. 

"Na 98. kilometru dálnice D1 se podařilo natáhnout nový elektrický kabel. Provoz v místě i na dálnici je tak znovu obnoven," uvedli policisté na svém twitterovém profilu. 

Řidiči už tedy objízdné trasy využívat nemusí. 


Autor: Petr Jindra

Místo události: Dálnice D1,Větrný Jeníkov

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...