Opravenou ulici po pár měsících znovu rozkopali dělníci. Kvůli zchátralé kanalizaci  Jihlava
  18.04.2019

Jen pouhých pár měsíců vydržel nový asfaltový koberec v Telečské ulici v Jihlavě. Po opravě ulice tam místní volali dlouhá léta, ale brzdily ji spory o kanalizaci v podzemí. Její současná rekonstrukce potrvá podle vodárenské společnosti nanejvýš dva dny.

Rekonstrukci Telečské ulice zdržovaly průtahy jednání o vodohospodářský majetek. A tak se nakonec vedení města a hejtmanství rozhodlo ulici opravit s vědomím, že kanalizační stoky pod silnicí, které potřebují opravu, zůstanou netknuté (o tom jsme psali zde). 

Jenomže sotva uběhlo pár měsíců. museli dělníci novou silnici kvůli havárii kanalizace znovu rozkopat. Infrastrukturu v této lokalitě spravuje Vodárenská akciová společnost.

Telečská ulice bude kvůli závadě uzavřena přibližně dva dny.„Stalo se přesně to, co se očekávalo. Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko v minulém roce nutnou opravu silnice bojkotoval a ignoroval všechny snahy města i kraje domluvit se na celé opravě komunikace i vodárenské sítě pod ní,“ uvedl náměstek primátorky pro oblast dopravy Petr Laštovička.

Oprava více než dvou kilometrů silnice v okrajové části Jihlavy trvala zhruba půl roku a stála necelých čtyřicet milionů korun. Stavbu zajistila Krajská správa a údržba silnic Vysočiny a statutární město Jihlava si po opravě převzalo komunikaci do své správy.

„Závada je vnějšího charakteru, uskutečnil se tam zával kanalizace a opravy by měly trvat jeden až dva dny,“ doplnila tisková mluvčí Vodárenské akciové společnosti Iva Librová.Autor: ) ( redMísto události: Telečská ulice, Jihlava


Nejoblíbenější podniky