Příliš veselé Velikonoce? Pro spoustu lidí skončily na jihlavské záchytce 22. 04. 2015

O Velikonocích se v Jihlavě roztrhl pytel nejen s koledníky, ale také opilci. Ti se rozhodli zmrskat především sami sebe. Na záchytce tak měli více nocležníků, než bývá zvykem.

Byly to ale veselé Velikonoce! Protialkoholní záchytná stanice v Jihlavě zaznamenala o velikonočních svátcích nadprůměrný víkend v počtu záchytů.

V sobotu 4. dubna 2015 si na jihlavské protialkoholní stanici muselo nedobrovolně ustlat pět lidí. A v neděli na Boží hod velikonoční bylo zachycených opilců ještě o dva více - rovných sedm.

Velikonoční pondělí bylo klidné v dopoledních hodinách, ale odpoledne a večer se záchytka začala plnit lidmi, které místo dívek a žen zmrskali především sebe.

Jihlavská záchytka je jediným zařízením svého druhu v Kraji Vysočina. Mezi zachycenými tak byl o Velikonocích nejen muž z Jihlavy, ale i Dudína, Světlé nad Sázavou, Třebíče či Žďáru nad Sázavou.

"Záchytkou prošlo od soboty 4. dubna 2015 do pondělí 6. dubna 2015 celkem 17 osob. Od 1. ledna 2015 až k dnešnímu dni, už bylo zachyceno na protialkoholní záchytné stanici v Jihlavě 310 osob," uvedl v úterý pro Jihlavacity.cz Martin Málek, mluvčí Služeb města Jihlavy, které jihlavskou protialkoholní záchytnou stanici provozují.

Rekordman přespal na záchytce už stokrát

Nejčastějším nocležníkem je jednašedesátiletý muž z Humpolce, který na záchytce přespal už přesně stokrát. Po devětadevadesáté to bylo v noci z velikonočního pondělí na úterý, kdy byl převezen opilý z Pelhřimova.

"Důvodem zachycení bylo ohrožování vlastního života a zdraví, neboť se válel na zastávce a na záchytce mu bylo následně naměřeno 3,28 promile alkoholu v dechu," dodal mluvčí Málek. Dlužno dodat, že za pobyty na záchytce muž nikdy nezaplatil.

A jen vystřízlivěl a byl druhý den ráno propuštěn, odpoledne se ocitl na záchytce znovu poté, co se znovu značně opilý válel na ulici, jen pár desítek metrů od záchytky. Na záchytce mu bylo naměřeno 2,66 promile alkoholu v dechu. Bez alkoholu tedy vydržel necelých šest hodin. 

"V tuto chvíli už má sto záchytů na protialkoholní záchytné stanici v Jihlavě. Za stý pobyt pobyt muž zaplatil zálohu dva tisíce korun přímo na místě," dodal mluvčí SMJ Málek s tím, že další peníze muž už neměl. 

Za jedinou noc si přitom záchytka v Jihlavě účtuje 4 tisíce korun. Muž tak za nocleh dluží už přes 300 tisíc korun.


Autor: Administrátor AdministrátorskýVyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!