Platební brána ThePay podpoří prodejce, kteří nemají e-shop. Nabízí jim zdarma online platby přes odkaz
Patříte mezi drobné firmy a prodejce, kteří museli ze dne na den zavřít, a všude čtete, že musíte prodávat hlavně na internetu, protože tam se přesunuli všichni zákazníci? A kde dobírku a hotovostní placení nekompromisně válcují online platby? No dobře, ale vy e-shop nemáte, objednávky vyřizujete jen přes Facebook nebo e-mailem, a tudy vám kartou lidé nezaplatí. Takže co s tím?

Určitě nemusíte zoufat. Zřejmě jste jen neslyšeli o možnosti posílat platby přes odkaz, přes který zákazník zaplatí online, třeba kartou, a to i když nemáte žádný e-shop ani web. Funguje to jednoduše tak, že mu pošlete e-mailem, přes Facebook, Messengerem, WhatsAppem nebo SMSkou automaticky vygenerovaný link, který ponese všechny údaje k platbě – číslo účtu, variabilní symbol a částku.

Bez programování, vhodné i pro začínající prodejce a po dobu nouzového stavu zdarma

Důmyslné je to v tom, že zákazník na přijatý odkaz klikne, na zobrazené platební stránce si zvolí, zda chce platit kartou, nebo bankovním tlačítkem své banky, a zaplatí. O zbytek už se během několika vteřin postará platební brána v pozadí. Takže úplně stejně, jako kdyby se pohyboval někde v e-shopu na konci svého nákupu. Nemusíte být přitom žádný programátor ani ajťák, platbu přes odkaz po jednoduché online registraci zvládnete ovládat úplně sami. Navíc platby učiněné tímto způsobem nepodléhají EET povinnosti. Pokud tedy nebudete přijímat platby v hotovosti, můžete na tuto zátěž s klidem zapomenout.

Svoji Vteřinku, jak platby přes odkaz trefně nazývají, se teď v platební bráně ThePay rozhodli poskytnout zdarma po celou dobu trvání nouzového stavu. Věří, že tato finančně méně náročná alternativa e-shopového řešení pomůže mnohým rozšířit nabídku a víc rozjet prodej služeb a výrobků na internetu. Díky platbám přes odkaz svým zákazníkům zpřístupní moderní a nejčastěji využívané online způsoby placení, za což jim poděkují svými dalšími nákupy. 

A kde už odkazy k platbě používají?

Poměrně často je využívají restaurace, u nichž si zákazníci objednají oběd třeba přes Facebook. Obratem dostanou odkaz k platbě, zaplatí kartou a pak si jídlo nechají doručit. Výhody to má taky ve sféře poradenské, konzultační a lektorské, kde lze takto posílat odkazy pro zaplacení kartou ještě před zahájením konzultace. Celá transakce proběhne v řádu několika vteřin, stejně rychle dostane obchodník informaci o provedené úhradě. A nakonec používají Vteřinku i v běžných prodejničkách, které mají sice zavřeno, ale mohou prodávat přes sociální sítě a pak už jen expedovat.

„Díky platbám přes odkaz mohou drobní podnikatelé dobře obstát i v těchto časech, které hotovosti vůbec nepřejí. Ostatně také na našich interních číslech vidíme, jak moc vzrostla u lidí potřeba platit kartou. Na druhou stranu je nám jasné, že ne každý má teď přebytečné tisíce na to, aby si okamžitě zřizoval e-shop. A tak věříme, že platby přes odkaz budou jistou nadějí i motivací pro každého, u koho si lidi objednávají jinak než cestou internetového obchodu,“ uvádí Daniel Havel ze společnosti ThePay.cz

Ještě doplňme, že ThePay se rozhodla usnadnit život podnikatelům hned poté, co byl vyhlášen nouzový stav, a připravila speciální bezplatný tarif Pro Bono určený zákazníkům, kteří se potřebují přesunout z kamenného prodeje na internet. Od svého spuštění tak dosud pomohl už více než 500 lidem s rozjezdem jejich e-shopu a s online podnikáním jako takovým.


Autor: Ivon Neuwirtová

Svět ještě není naštěstí tak zkažený, aby ho bavily nudné a urousané texty. A tak odmalička píšu. Jako kreativní textařka, copywriterka a korektorka píšu přes 15 let pro mnoho tuzemských firem a projektů. Spolupracuji také s portálem City.cz.Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!