Po dálnici D1 kličkoval opilý řidič, i se spolujezdcem skončili na záchytce

11.07.2017
Šofér octavie nebezpečně kličkoval dálnici D1 na 73. kilometru ve směru na Brno. Několik řidičů na něho zavolalo policii a jak se ukázalo, oprávněně. Kličkující řidič byl opilý, na místě však odmítl dechovou zkoušku.

Šofér octavie nebezpečně kličkoval na dálnici D1 na 73. kilometru ve směru na Brno. Ilustrační foto.

Podivný styl jízdy nebyl po chuti dalším řidičům, kteří na dálnici D1 kličkující vůz v neděli po půl dvanácté dopoledne míjeli. Zavolali proto policii.

"Podle oznamovatele se jednalo o vozidlo bílé barvy a jeden z řidičů, který volal na linku 158,  uvedl také část registrační značky. Volající řidiči shodně uváděli, že auto ohrožuje svoji jízdou ostatní účastníky provozu na dálnici, má zapnuté „blinkry“ a shodně vyjádřili podezření, že řidič tohoto vozidla bude zřejmě pod vlivem alkoholu," uvedla k případu policejní mluvčí Dana Čírtková.

Dříve než policisté stihli vůz zastavit, řidič bílé škody octavia náhle sám zastavil na 114. kilometru v místě, kde probíhá modernizace dálnice, a od auta utekl.

"Policisté ho ale dostihli a zajistili. Druhý člen posádky – spolujezdec - zůstal ve vozidle. Oba muži vykazovali známky podnapilosti," dodala k události Čírtková.

Policisté vyzvali řidiče k předložení dokladů. "Muži však s hlídkou nespolupracovali a opakovaně odmítali sdělit údaje ke zjištění totožnosti a odmítali předložit jakékoliv osobní doklady," uvedla policejní mluvčí.

Řidič následně bezdůvodně odmítl i dechovou zkoušku. Stejně tak odmítl podrobit se na výzvu policistů odběru krve ve zdravotnickém zařízení.

"Spolujezdec opakovaně na místě vstupoval do vozovky a ohrožoval hrubým způsobem bezpečnost nejen sebe, ale také ostatních účastníků silničního provozu na dálnici. Policisté oba muže zajistili a převezli je k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici v Jihlavě," dodala mluvčí.

POlicisté následně zjistili, že majitelem vozu je čtyřiačtyřicetiletý muž ze Středočeského kraje, který vůz řídil. Společnpost mu dělal o deset let mladší spolujezdec. 

"Muži měli ve vozidle psa, pro kterého policisté zajistili umístění v jihlavském psím útulku do doby, než budou oba muži propuštěni z protialkoholní záchytné stanice," zmínila mluvčí policie.

V pondělí pak muže čekalo podání vysvětlení. Za odmítnutéí dechové zkoušky šoférovi nyní hrozí pokuta až 50 tisíc korun a zákazem řízení až na dva roky. Musí také počítat s tím, že obdrží sedm trestných bodů. 

"Policisté se obracejí na případné svědky, kteří viděli jízdu tohoto vozidla, případně byly osádkou vozidla ohrožování na při jízdě po dálnici D1 nebo mají jízdu tohoto vozidla zadokumentovanou na kameře svého vozidla, aby se ozvali policistům na linku 158," vyzvala mluvčí policie.

Autor: (red )

 • Líbil se vám článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Mohlo by vás dále zajímat

  Recyklace je "in". Lidé v Jihlavě vloni vytřídili nejvíc tříděného odpadu

  19.01.2018
  Jihlavané v loňském roce rekordně třídili odpad. Od roku 2016 se množství svezeného skla, papíru, plastu...

  Chybí záchytná parkoviště, kritizuje stav D1 po hromadné nehodě hejtman Vysočiny

  18.01.2018
  Úterní kolaps dálnice D1, kdy do sebe na 99. kilometru narazilo přes třicet aut, podle hejtmana Kraje...

  VIDEO: D1 na Prahu se po devatenácti hodinách rozjela. Bouralo tam přes třicet aut

  17.01.2018
  /AKTUALIZOVÁNO 08:41/ Šestatřicet aut se po úterním poledni srazilo na 99. kilometru dálnice D1. Doprava...

  Na záchytce přespávají opilci z celého kraje. Nikdo ji ale nechce provozovat

  17.01.2018
  Na protialkoholní jihlavské záchytce bývá vcelku často rušno. Poté, co stávající provozovatel podal výpověď,...

  Chemostacionář v nemocnici dárci vybavili novými křesly i tablety

  16.01.2018
  Chemostacionář se stal Vánočním pokojem loňského roku. Dárci si ho poprvé v historii zařídili úplně celý,...

  Opilý Maďar se zákazem řízení převrátil kamion na D1. Nadýchal přes dvě promile

  15.01.2018
  Se zákazem řízení a navíc s alkoholem v krvi usedl za volant maďarský řidič, který v sobotu večer převrátil...