Přišli pro med, odešli s penězi. Pár, který obral starší ženu, policie dopadla  Jihlava
  02.03.2017

Recidivisté obelstili starší ženu tak, že projevili zájem o med, čímž se dostali do jejího bytu. Tam nic zlého netušící dámě odnesli šperky i peníze za více než třicet tisíc korun. Teď jim hrozí tři roky ve vězení.

Zlodějská dvojice předstírala, že si přišla koupit med. Jejich úmysly však čisté nebyly.

„Přišli k rodinnému domu a vnikli až na verandu. Obyvatelce domu tvrdili, že mají zájem o koupi medu. Když tedy starší žena pro med šla, využili situace a v jedné z místností odcizili šperky a finanční hotovost, poté z místa odešli,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Následně třiašedesátiletá okradená zjistila, co byl pár vlastně zač a zavolala policii. Ke krádeži došlo v rodinném domu v obci na Telčsku v pátek 26. srpna loňského roku po jedné hodině odpoledne. Nyní případ jihlavští kriminalisté objasnili.

„Pětadvacetiletá žena a čtyřiadvacetiletý muž, oba z Brněnska, jsou obvinění za krádež a porušování domovní svobody," popsala zlodějský pár mluvčí.

A nebyl to jejich první vroubek. Muž byl v minulosti trestán více než desetkrát. Dokonce si oba nějaký čas už odseděli ve vězení.

„ Žena byla odsouzena za jinou krádež trestem odnětí svobody na konci loňského června a další krádeže se dopustila už za přibližně dva měsíce,“ uvedla mluvčí.

Pár, který se u starší ženy obohatil o více než třicet tisíc korun, si taky může odsedět až tři roky ve vězení. Případ policisté dál vyšetřují.


Autor: Vendula Šťávová
Nejoblíbenější podniky