FOTO: D1 zastavila hromadná nehoda, kolony se z dálnice přenesly i na objízdnou trasu  Jihlava
  30.04.2019

/AKTUALIZOVÁNO/ Nehoda jedenácti aut zastavila v úterý brzy ráno provoz na 131. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno. Následky nehody se podařilo odstranit před desátou hodinou dopoledne, v místě se tvořily kolony. Zprůjezdnit dálnici ve směru na Brno se podařilo až po 16. hodině, tedy asi jedenácti hodinách.

V úterý ráno kolem páté hodiny se v modernizovaném úseku dálnice D1 mezi 130 – 131,5 kilometrem ve směru jízdy na Brno staly dvě dopravní nehody, při nichž se srazilo více aut.

"Na 130,5 kilometru havarovaly čtyři kamiony a dvě dodávková vozidla. Dvě osoby se při nehodě těžce zranily a zdravotnická záchranná služba je převezla do nemocnice v Brně," uvedla mluvčí policie v Kraji Vysočina Dana Čírtková.

U druhé nehody jen o kousek dál, na 131,5 se střetly čtyři kamiony a osobní auto. Tato nehoda se obešla bez zranění.

"Na místě pracují všechny složky integrovaného záchranného systému a míří tam vyprošťovací technika. Policisté řídí provoz na křižovatce ve Velkém Beranově, kde jsou dopravní komplikace kvůli silnému provozu," dodala ráno mluvčí policie. 

Dálnice na Brno byla několik hodin zcela neprůjezdná a tvořily se kolony. Na Prahu byl provoz sjízdný, avšak doprava plynula pomalu.

"Následky ranní nehody na 131, 7 km smér Brno jsou odstraněny. Policisté se snaží dostat z kolony před další nehodou na 130, 5 km osobni auta a dodávky," oznámili policisté krátce před desátou hodinou ráno na twitteru.

Objížďka vedla přes Velký Beranov, kde sjíždějící vozy komplikovaly dopravu, podobně jako v nedaleké Jihlavě. Autor: ) ( red
Nejoblíbenější podniky