První barážová prohra Jihlavy. Dukla padla s Pardubicemi 1:3

Jihlava
  09.04.2017

Dukla našla poprvé v barážové kvalifikaci přemožitele. Jihlavští hokejisté v zápase s Pardubicemi vedli přes čtyřicet dva minut, ovšem v poslední třetině inkasovali tři branky a domácí Pardubice tak vyhrály 3:1.

Pardubičtí začali zápas aktivněji, na začátku páté minuty zazvonila za zády Miroslava Svobody tyčka. Domácí i nadále pokračovali v tlaku, ale branky střílela Dukla. První branku zápasu vsítil ve 14. minutě Jiří Říha, jenž využil přesilovou hru pět na tři.

Zápas byl plný šancí jak na domácí, tak na hostující straně, což se projevovalo i na chování hráčů. Diváci viděli hned několik potyček, které k takovýmto vypjatým zápasům patří.

Duel rozhodla poslední třetina

Jihlava držela jednobrankové vedení do závěrečné dvacetiminutovky, pak začaly Pardubice utahovat smyčku kolem Svobodovy branky a začaly střílet góly.

První trefu pro domácí zařídil na začátku třetiny Lukáš Nahodil a vyrovnal stav utkání. Jihlavští hokejisté si začali pomáhat fauly za hranicí pravidel, čehož dokázaly Pardubice využít.

Stejně jako první gól, tak i ten druhý vstřelili domácí z přesilovky. Obrat v utkání dokonal Nicholas Schaus a poprvé v zápase dostal Pardubice do vedení.

Dukla se ještě v závěru prala o vyrovnání a zkusila variantu bez brankáře, ta ovšem hostům z Vysočiny nevyšla, neboť výhru domácích zpečetil trefou do prázdné klece Ján Sýkora.

Jihlava i přes první porážku zůstává na čele tabulky. Pardubice se díky výhře posunuly na druhé místo a na první Duklu ztrácí jeden bod.

Autor: Lukáš Vaňkát

Místo události: Sukova třída 1735, Pardubice