Řidič jihlavské MHD odchází do důchodu, za volant trolejbusu po něm usedl jeho syn   Jihlava
  21. 11. 2020

Řidič autobusů a trolejbusů jihlavské MHD Bohumil Vosyka odchází po 34 letech za volantem vozů jihlavské MHD do důchodu. K "řemeslu" ale přivedl svého syna, kterému při poslední jízdě předal směnu, aby mohl trasu poslední linky dokončit za něj a tak pokračovat v rodinné profesi.

Řidič jihlavské MHD Bohumil Vosyka toho má hodně najeto a v hantýrce automobilových znalců by se tak mohl považovat za veterána. A vlastně jím i je. Navíc bez nehody. Za celých 34 let u podniku nezpůsobil jediný karambol, a to přestože ujel průměrně 50 tisíc kilometrů za rok – jak v trolejbuse, tak v autobuse.

„Před těmi lety to bylo úplně jiné. Bylo méně aut, méně lidí, provoz byl lepší. Mezi vozy je také veliký rozdíl, současné jsou udělané velice dobře, jsou pohodlné pro řidiče, který má přehled o cestujících na kamerách a jezdí se bez problémů,“ uvedl už vysloužilý šofér Vosyka. 

Nyní své "řemeslo" předal oficiálně synovi - syn Bohumila Lukáš, pracuje u jihlavského dopravního podniku již tři roky, volant trolejbusu vyměnil za volant kamionu. „Jezdím rád, ale dálkové cesty do zahraničí mi braly čas s rodinou, tak jsem se rozhodl jít k dopravnímu podniku,“ vysvětlil svůj motiv syn Lukáš. 

Po tom, co Bohumil Vosyka předal poslední směnu svému synovi, obdržel od ředitele jihlavské MHD Radima Rovnera vzpomínkovou plaketu a záslužný odznak.

„Jsem rád, že se to pro tátu připravilo, určitě bude mít radost,“ uvedl syn Lukáš, který společně s ředitelem jihlavské MHD čekal na zastávce, až jeho otec se svou poslední linkou zastaví na zastávce na dolním Masarykově náměstí.

V životě měl Bohumil Vosyka pouze dvě zaměstnání, než přišel k dopravnímu podniku, tak sloužil v armádě jako voják z povolání. Na zaslouženém odpočinku bude pečovat o svoji maminku a starat se o rodinný dům.
Autor: ( red )


Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!