Spojnice Jihlavy s Pelhřimovem bude v říjnu kompletně opravená. Dočkají se také v Třešti  Jihlava
  04.04.2019

Bývaly doby, kdy lidé silnici z Jihlavy do Pelhřimova označovali posměšně podle známého filmu Padesát odstínů šedi. Mezitím však prošla sérií rozsáhlých oprav, které mají být definitivně hotové letos na podzim. Dočkají se tak i v Olešné a Dušejově.

Přestože se jedná o jednu z nejvytíženějších krajských silnic, dlouho tomu její stav neodpovídal. Jeden z restů Vysočiny se však pomalu daří napravovat. Na spojnici krajské a okresní metropole už chybí jen oprava dvou zbývajících úseků. Ten první vede od Olešné po Strměchy, druhý pak z Dušejova do Hubenova.

„Práce budou probíhat na obou úsecích najednou, osobní a autobusová doprava bude v dotčených úsecích řízena semafory, nákladní doprava bude vedena přes Humpolec,“ informoval krajský radní Jan Hyliš.

Na výjezdu z Olešné nově přibyde pruh pro předjetí pomalu jedoucích aut, u Dušejova pak přibydou nové odbočovací pruhy. Oprava obou úseků přijde hejtmanství dohromady na 110 milionů korun. Hotovo má být na konci října letošního roku.

Dalších 40 milionů pak kraj použije na opravu hlavní silnice v Třešti. Spojnice Jihlavy s Telčí, která dále pokračuje až ke krajské hranici s Jihočeským krajem, je v Třešti v dezolátním stavu. Zatím však byla jen provizorně vyfrézovaná horní vrstva třešťského průtahu, aby nebyly „krátery“ v silnici tak velké.


Autor: Petr JindraMísto události: Olešná, Pelhřimov


Nejoblíbenější podniky