Staň se součástí, vybízí Fitpeople a vybral už od dárců přes půl milionu. Slibuje nové stroje i doživotní členství
Noční cvičení s trenérem ve fitku, fotbalový kemp nebo třeba adopce posilovacího stroje. I to jsou odměny, které slibuje majitel jihlavského sportovního centra Fitpeople Zdeněk Štrof. A to výměnou za finanční příspěvky, které se fitness centru rozhodli dobrovolně zasílat nejen jejich pravidelní klienti. Chtějí totiž v rámci solidarity pomoci, aby jejich oblíbené „fitko“ nezkrachovalo.

Důvod je jasný. Kvůli nařízení musí mít fitness vzhledem k aktuálním hygienickým opatřením souvisejícím s koronavirovou situací zavřeno. A tak, když se začaly scházet první příspěvky, přišel majitel Fitpeople s tím, že lidi za jejich pomoc odmění.

Myšlenka na tuto netradiční akci nebo možná spíše nabídka „na oplátku“ přitom vznikla nedávno. „Celé to začalo, když nám lidi začali posílat příspěvky s tím, že cvičí doma a chtějí nám pomoci, a tak zasílají hotovost. Nechtěli jsme to nechat jen tak, chtěli jsme být transparentní,“ zdůraznil majitel Fitpeople.

A tak můžete aktuálně na webu hithit.com najít kromě asi tří desítek různých motivačních odměn také „finanční osu“, kde lze vidět, kolik peněz aktuálně od lidí sport centrum obdrželo.

První metou, na kterou chtěl původně majitel fitness centra dosáhnout, byla částka 444 tisíc korun. „Tuto částku se nám podařilo již překonat. Věřím, že by se nám mohlo podařit vybrat i přes sedm set tisíc. Nabízíme totiž třeba i doživotní členství. O to by mohl být velký zájem,“ podotkl Štrof. Akce na záchranu dál běží, přispět může kdokoliv zde

Právě hotovost přes čtyři sta tisíc korun by měla podle Štrofa pokrýt základní náklady na provoz. Ostatní nadepsané finanční laťky pak slibují například zakoupení klimatizace nebo nové posilovací stroje. „Případné peníze půjdou zase do našich prostor a to tak, aby se zvýšil komfort pro klienty,“ podotýká Zdeněk Štrof.

Podle něj je obzvlášť v dnešní době podpora mezi lidmi důležitá. „Jsem vděčný za pomoc a solidaritu, se kterou jsem se setkal. Dokonce se nám stalo, že někteří naši klienti nechtěli peníze, co mají nabité na naší fitness kartě a řekli nám, ať si je necháme. Že  si pak kartu nabíjí znovu,“ vysvětluje majitel fitness centra, který věří, že všechno, co člověk v životě dělá, se mu vrací.

„Pravda je, že jsme se dříve sami snažili pomáhat a teď se k nám takhle solidárně zachovali ostatní,“ dodává majitel Fitpeople s úsměvem a věří, že by sportovní centrum mohl už za pár týdnů otevřít.


Autor: Zuzana Dudášová

Pracovala v redakci regionálního Deníku, poté v krajské MF DNES. Vidět jste ji také mohli jako televizní reportérku v TV Barrandov. Více jak dva roky zněl její hlas na vlnách Českého rozhlasu Vysočina. Kromě psaní textů a spolupráce s portálem City.cz se také věnuje fotografování.Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!