Stavba kruháče u Aventinu uzavře od pátku výpadovku na Pelhřimov, šoféři si zajedou skoro 35 kilometrů 20. 10. 2020

Stavba nákupního centra na kraji Jihlavy pokračuje a od pátku 23. října bude kvůli ní na tři dny zcela uzavřena pelhřimovská výpadovka. Pokud by se práce zpozdily kvůli nepřízni počasí, může se uzavírka protáhnout až do středy 28. října. Nákupní centrum by se podle plánů investora mělo otevřít na jaře příštího roku.

Napojením na silniční síť se tak o něco opět přiblíží otevření nové nákupní zóny Jihlavy, o které se hovoří už více než dekádu. "Otevření předpokládáme na jaře 2021,“ potvrdil v exkluzivním rozhovoru pro portál JihlavaCity.cz za investora stavby obchodního centra Aventin Ota Kohoutek (celý rozhovor si můžete přečíst zde). 

Kvůli pokládání asfaltu na okružní křižovatce u obchodního centra Aventin má být kompletně obousměrně uzavřena silnice II/602 v úseku mezi Hosovem a Jihlavou.

"Dojde zde k dokončení výstavby povrchů okružní křižovatky a opravě povrchů nezrekonstruované části v místě plánovaného původního zásobovacího napojení obchodního centra. Zatím se počítá s víkendovou variantou uzavírky, kdy je klidnější provoz," uvedl v úterý mluvčí jihlavského magistrátu Radovan Daněk.

Odbor dopravy magistrátu města Jihlavy vydal souhlas s objízdnou trasou přes Větrný Jeníkov. Objízdná trasa protáhne šoférům cestu bezmála o pětatřicet kilometrů. 

Obousměrná objížďková trasa bude vedena:

Z křižovatky silnice II/602 s II/131: VLEVO po sil. II/131 obcemi Opatov, Zbilidy, Šimanov, Větrný Jeníkov – VPRAVO po sil. II/523 do Jihlavy na obchvat města Jihlavy, nebo na ulici Na Dolech – směr centrum a zpět. Délka objízdné trasy je 34,5 kilometrů.

Pro autobusy jsou stanoveny objížďky podle výšky autobusů. Do výšky 3,3 metrů budou spoje vedeny ve směru od Jihlavy přes Rantířov, Vyskytnou nad Jihlavou a Ježenou zpět na silnici II/602 a stejně i v obráceném směru.

Autobusové spoje jedoucí na Kostelec (z důvodu uzavírky v úseku od okružní křižovatky na Kostelec) pojedou z II/602 – III/01945 (ul. Rantířovská) po trase Rantířov – Vyskytná nad Jihlavou – Ježená – zpět na II/602 – III/01944 přes Dvorce a Cejle.

Autobusové linky s vozidly výšky nad 3,3 metrů si zajedou ještě více - z Jihlavy vyjedou směrem na Bílý Kámen a odbočí na Plandry.  Za obcí Ježená se napojí na původní trasu.

"Uzavírka si vyžádá dočasné přemístění zastávek Jihlava, Hosov a Jihlava, Hosov, háj. Ty budou dočasně přemístěny na stávající zastávku Jihlava, poliklinika," upozornil závěrem mluvčí jihlavské radnice. 


Autor: Michal KolaříkVyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!