FOTO: Stoletá vila je už dva roky opuštěná. Sloužila k výuce, teď ji kraj chce prodatVýstavní vila v centru krajského města Vysočiny z roku 1906 hledá nového majitele. Zdroj: Kraj Vysočina  Jihlava
  16.07.2019

Výstavní vila z roku 1906 v širším centru krajského města Vysočiny hledá nového majitele. Hejtmanství ji chce prodat poté, co už dva roky je objekt v Telečské ulici opuštěný. Dříve vila sloužila k odborné výuce.

Malebná vila v zástavbě rodinných a bytových domů v jihozápadní části města hledá nového majitele. A s ní také přilehlý pozemek o celkové výměře 638 metrů čtveřečních.

„Budova sloužila jihlavské škole služeb k odbornému vyučování, ale nyní je už dva roky prázdná. Stavebně technický stav, vnitřní dispoziční uspořádání i samotné umístění nevyhovuje ani ostatním příspěvkovým organizacím kraje, u nichž jsme prověřovali možné budoucí využití prodávaných nemovitostí,“ upřesnil záměr prodeje Martin Kukla, náměstek hejtmana pro oblast ekonomiky a majetku.

Minimální nabídkovou cenu stanovila krajská rada ve výši 6,09 milionu korun.
 
 Původně obytná rodinná vila z roku 1906 byla v 50. letech upravena pro potřeby školní výuky. Dvoupodlažní objekt s podkrovím o celkové podlahové výměře 430 metrů čtverečních je  vnitřně rozčleněn na učebny, laboratoře, kabinety a sklady včetně sociálního zázemí.

Přibližně před 40 lety byla vila doplněno o přístavbu do dvora a později došlo k výměně oken. Budova je napojena na inženýrské sítě – elektro, plyn, vodu a kanalizaci.

Zájemci o nemovitost si ji mohou prohlédnout. "Prohlídka prodávaných nemovitostí bude možná 21. 8. 2019 a 4. 9. 2019 do 14:00 do 14:30 hod. nebo po předchozí domluvě," upřesnil Dvořák.

Výběrové řízení se uskuteční 18. září.


Autor: ) ( red

Místo události: Telečská ulice,Jihlava

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...