Studenti jihlavské polytechniky pomohou při trasování covidu. Pro výuku se vysoká škola od pondělí uzavře 02. 10. 2020

V souvislosti s druhou vlnou pandemie koronaviru potřebuje krajská hygiena nutně posílit kapacitu. Dohodla se proto s jihlavskou Vysokou školou polytechnickou na spolupráci studentů při trasování kontaktních osob lidí pozitivně testovaných na COVID-19. Od pondělí zůstane škola pro běžnou výuku zavřená.

Jihlavská vysoká škola od pondělí přechází na distanční výuku. Ta, kvůli pandemii koronaviru, potrvá až do 18. října. Povoleny zůstávají nadále individuální konzultace, návštěvy knihovny, laboratorní, experimentální a umělecké práce do 15 osob, zkoušení do 10 lidí, klinická a praktická výuka a praxe. 

„Na základě zkušeností z jara jsme plně připraveni zajistit kvalitní distanční výuku ve všech programech a oborech. Výuka online bude probíhat podle rozvrhu, který si studenti navolili na začátku semestru,“ uvedla prorektorka pro studium Jana Borůvková. 

Polytechnika ale pomůže i v boji proti pandemii. A to tak, že poskytne dobrovolníkům z řad studentů učebnu vybavenou notebooky a sluchátky. 

Ti budou pomáhat trasovat nakažené. Na práci se systémem je proškolí přímo na místě pracovníci Krajské hygienické stanice, kteří vysvětlí, jak bude telefonický kontakt s osobami z databáze probíhat. Na výzvu o zapojení do dobrovolnické činnosti zareagovala během několika hodin již zhruba desítka studentů. 

„Jedná se o studenty z různých kateder a ročníků, prezenční i kombinované formy. Někteří se připravují ke státnicím, a přesto jsou ochotni vedle studia, zaměstnání a péče o rodinu ve svém volném čase dojíždět pomáhat. Velice si jejich nasazení ceníme,“ upřesnila mluvčí VŠPJ Vendula Marešová.

Trasovat by studenti měli začít již během příštího týdne. Další zájemci se mohou průběžně hlásit na e-mailu vendula.maresova@vspj.cz. 


Autor: Michal Kolařík

Po letech v jihlavské redakci Deníku či MF DNES a iDNES.cz založil portál City.cz. Pak neodolal možnosti pracovat jako redaktor v České televizi, kde vydržel tři roky. Práce na vlastním projektu ale byla větší výzvou.Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!