Studenti a zaměstnavatelé se setkali na polytechnice. Debatovali o pracovních příležitostech  09. 11. 2018

Jihlavská vysoká škola otevřela své brány 24 zaměstnavatelům nejen z Kraje Vysočina a umožnila tak setkání studentů a absolventů se zástupci firem a institucí v rámci tradičního veletrhu pracovních příležitostí JOBStart. Vystavovatelé prezentovali své společnosti a nabízeli praxe, stáže i pracovní příležitosti.

Zástupce zaměstnavatelů přivítal ve středu 7. listopadu na slavnostním zahájení v aule rektor polytechniky Václav Báča, který ocenil velký zájem firem o spolupráci s jihlavskou vysokou školou.

Největším přínosem byla jednotlivá osobní setkání, na kterých si účastníci veletrhu domlouvali konkrétní spolupráci.

„Jsem nadšená z nabídky a přednášek nemocnic a z toho, že jsem si mohla domluvit praxi v nemocnici v Motole. Chtěla bych získat zkušenosti ve velké nemocnici mimo Vysočinu, dokud ještě nemám rodinu,“ podělila se o své dojmy studentka Lucie, která se věnuje oboru všeobecná sestra.

V podobném duchu reagovala i studentka Nikola z oboru finance a řízení: „Je skvělé, že mám možnost poznat blíže firmy. Už jsem si domluvila i sezonní brigádu.“

Pozitivní ohlasy se ovšem nesly i od zástupců zaměstnavatelů, kteří si pochvalovali například komunikaci s účastníky veletrhu z řad studentů.

„Na jihlavské vysoké škole je poznat, že mají studenti hodně praxe. Je z nich cítit skutečný zájem o informace a spolupráci,“ takto se například vyjádřila zástupkyně strojírenské firmy z Vysočiny.

Vystavovatelé také diskutovali se zástupci polytechniky o dalších možnostech spolupráce. Výsledkem jsou konkrétní představy o přednáškách odborníků nebo dohody o umožnění odborné praxe studentů u jednotlivých zaměstnavatelů.

Veletrh přilákal stovky studentů.
Autor: Svatoslav Hořínek

Další zprávy z Jihlavy a okolíKde nejvíc frčí Citykarta