Tajemný Svědík detaily neprozradil. Z Vysočiny však vyzařuje záchranářské odhodlání

13.02.2018
Poslední místo v tabulce, pouhých deset bodů na kontě. Ovšem snaha a chuť nepříznivý stav zvrátit. Z tiskové konference FC Vysočina vyzařovalo odhodlání. Jihlavané se cítí připraveni a věří, že na jaře nejvyšší soutěž udrží.

Tisková konference FC Vysočina se nesla v odhodlaném duchu. V Jihlavě jarní záchraně věří.

Čtveřice klubových zástupců předstoupila v úterý hodinu po poledni před novináře, aby odpovídala na dotazy směřující k jarní části fotbalové nejvyšší soutěže. Tisková konference FC Vysočina měla zvláštní nádech. Všichni přítomní si byli vědomi vážnosti situace. Záchranářské fluidum však bylo cítit už při vstupu do VIP prostor, kde se konala.

„Asi bych byl označen za blázna, kdybych tvrdil, že si nepřipouštíme i variantu nepodařeného jara. Realita je taková, že jsme šestnáctí. Ale všichni v týmu jsou bojovníci. Vidím to na trénincích, v zápasech. Nikdo nic nevypustí. Rozdíl mezi první a druhou ligu je z kvalitativního pohledu obrovský. Nikdo z nás druhou ligu hrát nechce a uděláme maximum pro to, abychom nejvyšší soutěž na Vysočině udrželi,“ vyjadřoval se k ožehavému a nepříjemnému tématu ředitel klubu Jan Staněk.

Jihlavané mají za sebou zimní přípravu. Nový trenérský štáb přinesl na Vysočinu inovace, se kterými se hráči teprve sžívají. Především soustředění v Turecku se však z výsledkového pohledu velmi povedlo. Trenér Svědík si pochvaloval hlavně duel s Dynamem Moskva.

„Nemůžu prozradit, na co se konkrétně hodláme zaměřovat, odkryl bych tím karty soupeřům. Můžu říct, že jsme s asistentem Šmardou přinesli nějaké prvky, které chceme aplikovat do hry. Týkají se jak obranné, tak útočné fáze. Obě spolu úzce souvisí. Pokud jde o odehrané zápasy, v Turecku se nám velmi dobře povedl duel s Dynamem Moskva. Slabší už byla generálka s Vlašimí, která nebyla zrovna optimálním soupeřem před Slavií,“ komentoval trenér uplynulé období.

Tradičně velmi řešeným tématem byl odchod zkušených osobností Hanuše či Krejčího. Ředitel ale rázně utnul spekulace o tom, že by tohle oslabení výrazně snížilo šance klubu na záchranu.

„Chtěli bychom vyvrátit mantru o tom, že o udržení se hraje pouze se zkušenými hráči. I oni byli podepsáni pod nějakými neúspěchy a zřejmě už situace nebyla nadále udržitelná. Vyřešili jsme ji tak, že kluci odešli, my z toho vytřískali pro klub maximum možného a věříme našim bojovníkům, kteří budou hrát srdcem,“ dodával odvahu omlazenému kádru, který má důvěru v boji o záchranu.

V úspěch jarní části ročníku doufá i zkušený Lukáš Vaculík. „Zimní příprava byla tradičně náročná. Musím ale uznat, že tentokrát to bylo jiné. Moderně pojaté, motivační. Člověk si zvykal na jiné prvky. Věřím ale, že jsme dobře připraveni. Stejně tak doufám, že ani odchod zkušených kluků nás nepoznamená a my zbylí, co už máme v lize něco odkopáno, mladým pomůžeme a dotáhneme to k záchraně,“ prohlásil matador.

Trochu uklidnění pro fanoušky přidal na závěr ředitel klubu. Potvrdil totiž setrvání kanonýra Ikauniekse v týmu. „Víme o tom, že Davis dřív nebo později odejde. Ale na 99 procent bude na jaře hrát za FC Vysočina,“ doplnil Staněk.

Autor: Jindra Petr

Místo události: Jiráskova 69,Jihlava

 • Líbil se vám článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Mohlo by vás dále zajímat

  FOTO: Barvy mezi liniemi Vladimíra Netoličky. Pedagog a malíř vystavuje na polytechnice

  21.05.2018
  Až do konce května je možné ve vstupních prostorách jihlavské vysoké školy zhlédnout výstavu obrazů akademického...

  Na Vysočině bude v létě znovu žurnalistická škola. Přihlášky lze posílat do konce května

  20.05.2018
  Již počtrnácté se v Havlíčkově Brodě sejdou mladí aspiranti novinářského řemesla. Během týdenní letní...

  Integrovaný dopravní systém dostal na Vysočině zelenou. Má se rozjet v roce 2020

  17.05.2018
  Kraj Vysočina se konečně dočká svého systému integrované dopravy. Krajští zastupitelé o tom rozhodli...

  „Začněme spolu aneb kolama dolů“. Vysočinská jízda odstartuje v Komárovicích

  16.05.2018
  Celorepublikový preventivní projekt zaměřený na bezpečnou jízdu na motorce proběhne také v Kraji Vysočina....

  Jihlavské náměstí na jeden den ožije lezeckou stěnou i živým fotbálkem

  15.05.2018
  Jihlavské Masarykovo náměstí ve středu ožije stolním fotbalem, lezecká stěna či překážková dráha. Už...

  Vloni renovovaná kašna na horním náměstí netěsní. Čeká ji další oprava

  14.05.2018
  Horní kašna na jihlavském náměstí zůstává zatím bez vody. Důvodem je netěsnící dno. Vloni přitom ta stejná...