Tajemný Svědík detaily neprozradil. Z Vysočiny však vyzařuje záchranářské odhodlání

Tisková konference FC Vysočina se nesla v odhodlaném duchu. V Jihlavě jarní záchraně věří.

13.02.2018
Poslední místo v tabulce, pouhých deset bodů na kontě. Ovšem snaha a chuť nepříznivý stav zvrátit. Z tiskové konference FC Vysočina vyzařovalo odhodlání. Jihlavané se cítí připraveni a věří, že na jaře nejvyšší soutěž udrží.

Čtveřice klubových zástupců předstoupila v úterý hodinu po poledni před novináře, aby odpovídala na dotazy směřující k jarní části fotbalové nejvyšší soutěže. Tisková konference FC Vysočina měla zvláštní nádech. Všichni přítomní si byli vědomi vážnosti situace. Záchranářské fluidum však bylo cítit už při vstupu do VIP prostor, kde se konala.

„Asi bych byl označen za blázna, kdybych tvrdil, že si nepřipouštíme i variantu nepodařeného jara. Realita je taková, že jsme šestnáctí. Ale všichni v týmu jsou bojovníci. Vidím to na trénincích, v zápasech. Nikdo nic nevypustí. Rozdíl mezi první a druhou ligu je z kvalitativního pohledu obrovský. Nikdo z nás druhou ligu hrát nechce a uděláme maximum pro to, abychom nejvyšší soutěž na Vysočině udrželi,“ vyjadřoval se k ožehavému a nepříjemnému tématu ředitel klubu Jan Staněk.

Jihlavané mají za sebou zimní přípravu. Nový trenérský štáb přinesl na Vysočinu inovace, se kterými se hráči teprve sžívají. Především soustředění v Turecku se však z výsledkového pohledu velmi povedlo. Trenér Svědík si pochvaloval hlavně duel s Dynamem Moskva.

„Nemůžu prozradit, na co se konkrétně hodláme zaměřovat, odkryl bych tím karty soupeřům. Můžu říct, že jsme s asistentem Šmardou přinesli nějaké prvky, které chceme aplikovat do hry. Týkají se jak obranné, tak útočné fáze. Obě spolu úzce souvisí. Pokud jde o odehrané zápasy, v Turecku se nám velmi dobře povedl duel s Dynamem Moskva. Slabší už byla generálka s Vlašimí, která nebyla zrovna optimálním soupeřem před Slavií,“ komentoval trenér uplynulé období.

Tradičně velmi řešeným tématem byl odchod zkušených osobností Hanuše či Krejčího. Ředitel ale rázně utnul spekulace o tom, že by tohle oslabení výrazně snížilo šance klubu na záchranu.

„Chtěli bychom vyvrátit mantru o tom, že o udržení se hraje pouze se zkušenými hráči. I oni byli podepsáni pod nějakými neúspěchy a zřejmě už situace nebyla nadále udržitelná. Vyřešili jsme ji tak, že kluci odešli, my z toho vytřískali pro klub maximum možného a věříme našim bojovníkům, kteří budou hrát srdcem,“ dodával odvahu omlazenému kádru, který má důvěru v boji o záchranu.

V úspěch jarní části ročníku doufá i zkušený Lukáš Vaculík. „Zimní příprava byla tradičně náročná. Musím ale uznat, že tentokrát to bylo jiné. Moderně pojaté, motivační. Člověk si zvykal na jiné prvky. Věřím ale, že jsme dobře připraveni. Stejně tak doufám, že ani odchod zkušených kluků nás nepoznamená a my zbylí, co už máme v lize něco odkopáno, mladým pomůžeme a dotáhneme to k záchraně,“ prohlásil matador.

Trochu uklidnění pro fanoušky přidal na závěr ředitel klubu. Potvrdil totiž setrvání kanonýra Ikauniekse v týmu. „Víme o tom, že Davis dřív nebo později odejde. Ale na 99 procent bude na jaře hrát za FC Vysočina,“ doplnil Staněk.

Autor: Plachý Viktor

Místo události: Jiráskova 69,Jihlava

 • Líbil se vám článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Mohlo by vás dále zajímat

  Podvodník si objednával mobily přes inzerát. Platit už je ale nechtěl

  15.10.2018
  Nabídky mobilů na internetu zlákaly devatenáctiletého mladíka, který neodolal a pod smyšlenými jmény...

  VIDEO: Blogerka psala o spodním prádle. Teď s mámou otevřela už třetí obchod

  14.10.2018
  /FOTOGALERIE/ Vše začalo blogem o podprsenkách, který tehdy sotva dvacetiletá Karolina psala při svém...

  Jihlavský sbor Melodie letos oslavil dvacet let. A jak jinak, než zpěvem

  14.10.2018
  /ROZHOVOR/ Dvacáté narozeniny slaví letos jihlavský pěvecký sbor Melodie. U založení byla i zpěvačka...

  Patnáctiletý hoch ležel bezvládně na ulici. Opilý skončil v nemocnici

  12.10.2018
  Popíjení alkoholu přecenil teprve patnáctiletý mladík v Jihlavě, jehož bezvládné tělo pak museli z ulice...

  Jihlavští modeláři se na republikovém mistrovství neztratili, vezou i stříbro

  12.10.2018
  Jihlavští mladí modeláři se zúčastnili republikového Mistrovství volných letů. Z pěti dětí se nejlépe...

  Zdrogovaný muž ničil auta v centru Jihlavy, nadělal škodu za 50 tisíc

  10.10.2018
  Pod vlivem drog se pustil do ničení aut zaparkovaných v Benešově ulici v centru Jihlavy sedmadvacetiletý...