U nemocnice už začala montáž nové trolejové linky, v provozu bude od prosince  17. 09. 2017

Na Vrchlického ulici už započala instalace trolejového vedení. A od prosince tudy po hlavní silnici kolem jihlavské nemocnice bude jezdit nová trolejbusová linka do Starých Hor.

Nové trolejové vedení už brzy propojí kruhový objezd u Domu zdraví s ulicí S.K.Neumanna, od prosince by tudy měla kolem nemocnice projíždět nová trolejová linka na točnu ve Starých Horách (o tom jsme psali už zde). 

"Výstavba již začala, právě se montují přípravné objímky na stožáry," přiblížil portálu City.cz ředitel Dopravního podniku Josef Vilím. Montáž nových trolejí by měla trvat až do konce listopadu.

Řidiči se na cestě kolem nemocnice ale nemusí bát dopravních komplikací. "Dopravní omezení bude v této lokalitě minimální, práce probíhají ve vzduchu a montážní vozidlo se dá objet," doplnil Vilím.

Nová trasa linky B se od prosince změní a bude jezdit od hlavního nádraží ke Starým horám, kde by měl do roku 2020 vzniknout u železničního přejezdu také nový dopravní terminál. "Bude to uzel propojující modré autobusy, MHD i vlaky," sdělil náměstek jihlavského primátora Radek Popelka.

Terminál by neměl vyjít na více než 10 milionů. Na trase linky B vznikou také dvě nové zastávky, jedna poblíž sídla záchranky, s názvem Zátopkova, a druhá pod Horním Kosovem, která se bude jmenovat Zimní.
Autor: Aneta Hrdličková

Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!