Účtenkovka po Jihlavsku - vylosovaným zákazníkům místních podniků radnice proplatí útratu  30. 06. 2020

Koronavirovou krizi a zavření obchodů provozovatelé na jaře ustáli. Jenže - jak dál? Jihlavská radnice na léto připravila soutěž, která má pomoci místním podnikatelům - podpoří zákazníky místních knihkupectví, antikvariátů, restaurací a pohostinství. Každý srpnový pátek slosuje účtenky, výherci radnice jihlavskou útratu proplatí. A živo má být podle plánů radnice o prázdninách i na náměstí.

S podnikáním nejen v Jihlavě letos pěkně zamávala pandemie. Život ale plyne dál a pořadatelé i místní podnikatelé se mohou opět po dlouhé izolaci postarat o místo určené k posezení a setkání nad něčím dobrým k snědku či pití. JIhlavská radnice podpoří místní podnikatele i pořadatele akcí.

„Můžete si koupit knihu v knihkupectví nebo antikvariátu, dát si dobré jídlo v restauraci nebo provozovně se stravovacími službami a libovolně tyto účty kombinovat. Podmínkou je, aby vaše útrata byla provedena na území města Jihlavy," uvedla za jihlavskou radnici iniciátorka soutěže a radní pro kulturu Silvie Čermáková.

Podmínkou soutěže je po nákupu odevzdat v turistickém informačním centru (TIC) na adrese Masarykově náměstí 2 v provozní době nejméně dvě účtenky v celkové hodnotě minimálně 500 Kč včetně DPH, které nesou datum od 1. července 2020.

Soutěžící se ale nevyhnou ani byrokracii - pro zapojení do soutěže je tam čeká i vyplnění formuláře, který poté vhodí do zapečetěné urny.

Z té se bude losovat jeden výherce, kterému město soutěžní účty zaplatí, a to každý srpnový pátek od 17 hodin v rámci akce Léto s gustem na Masarykově náměstí.

Soutěže se lze účastnit opakovaně a je možné vyplnit více formulářů s dodáním účtenek – zvýšit si tím šanci na výhru. JIhlavská radnice do soutěže vložila 20 tisíc korun a každý srpnový pátek se bude losovat výhra maximálně do pěti tisíc.

"Cílem soutěže je podpořit místní podniky po nedávné krizi a připomenout návštěvníkům, že jsou v Jihlavě i kromě obrovských obchodních center i malebné kamenné podniky, které stojí zato navštívit,“ dodala Čermáková.

V případě, že by částka nebyla týdně vylosována, bude se do celkové výše vložené částky losovat v pátek 28. srpna. Formulář soutěže a podrobná pravidla najdete zde.

Na náměstí bude živo, slibuje radnice

Letos v srpnu město naplno využije i Masarykova náměstí. Každý ze čtyř týdnů bude zaměřen na jiné téma, při kterém se představí místní řemeslníci, živnostníci – restauratéři a kavárníci, i umělci. 

„Léto s gustem ale má být hlavně o vzájemném setkávání. Na náměstí vznikne ve spolupráci s útvarem městského architekta místo vyzývající k posezení u kávy nebo čaje, a to nejenom za peníze, ale třeba i za dobrý skutek," dodala Čermáková.

Na náměstí bude i místo pro sport. "Přemýšlíme například o hřišti na petanque, badminton nebo o typicky dovolenkových ruských kuželkách, ale na své si přijdou i děti. Každý tematický týden vyvrcholí pátečním odpolednem, jehož součástí budou i malá vystoupení místních umělců. Svoji tvorbu budou moci po celou dobu představit i pouliční umělci. Více ale prozradíme až o prázdninách,“ doplnila radní pro oblast kultury.
Autor: Michal Kolařík

Po letech v jihlavské redakci Deníku či MF DNES a iDNES.cz založil portál City.cz. Pak neodolal možnosti pracovat jako redaktor v České televizi, kde vydržel tři roky. Práce na vlastním projektu ale byla větší výzvou.

Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!