V Jihlavě volně pobíhaly dvě desítky koní. Stádo v ulicích naháněla policie  16. 03. 2016

Stádo zhruba dvaceti koní ve středu volně pobíhalo po Jihlavě. Koně utekli z areálu na jihlavském Sasově a zamířili do Brtnické ulice. Tam je potom naháněla policie.

Stádo koní z výběhu na jihlavském Sasově zamířilo ve středu přímo do ulic krajského města Vysočiny. Volně pobíhali v Brtnické ulici a okolí. 

"Jednalo se o zhruba dvacet koní. Zvířata se pohybovaly kolem dopravního podniku. Na místě byly také dvě policejní hlídky a hlídky strážníků městské policie," uvedla jihlavská policejní mluvčí Jana Kroutilová. 

"O půl druhé odpoledne jsme dostali oznámení o pohybu koní v lokalitě u Brtnické ulice. Když jsme přijeli na místo, koně byli v areálu autoškoly na Lidické kolonii," uvedl pro server JihlavaCity.cz zástupce ředitele městské policie Stanislav Maštera.  

"Viděli jsme jak nám pod okny proběhlo stádo koní a za nimi jelo policejní auto. Za chvíli se koně otočili a běželi zpátky a pobíhali  po okolí. Pak zatočili do Lidické kolonie a tam je asi odchytili," uvedla pro portál JihlavaCity.cz svědkyně, která odchyt koní sledovala z oken svého bytu. 

"Je to zvláštní podívat se z okna a vidět na ulici stádo koní," dodala očitá svědkyně. 

Policisté zjistili majitele koní, který se na místo dostavil a společně s policisty koně dopravili zpět na Sasov. Škodu na majetku ani újmu na zdraví koně zřejmě nezanechali. 

"Nemáme v současné době oznámení, že by došlo k nějakému zranění nebo škodě na  majetku," dodala Kroutilová. 

K dopravnímu omezení při shánění koní však dojít muselo. "Když koně odváděli, jela za nimi po ulici kolona aut," dodala očitá svědkyně. 
Autor: Michal Kolařík

Zakladatel portálu City.cz. Projekt, ještě pod názvem Jihlava City, získal 3. místo v soutěži Rozjezdy roku 2015 v Kraji Vysočina.