VIDEO: Budujeme nový tým. Ambice klubu se nemění, chceme vyhrávat, vzkazuje za jihlavské fotbalisty Lukáš Vaculík
Jen půldruhého měsíce dělí konec uplynulého ročníku druhé nejvyšší fotbalové soutěže a blížící se start sezóny nové. O ekonomické situaci klubu a sportovních ambicích mužstva i změnách v kádru promluvil na tradiční klubové tiskové konferenci sportovní ředitel a člen klubového představenstva Lukáš Vaculík.

V jaké situaci se momentálně FC Vysočina nachází?

Tvoříme a budujeme nový tým. A měníme i řídící strukturu klubu a jeho fungování. Po dvou letech ve II. lize a dvou neúspěšných pokusech o návrat mezi elitu jsme museli zvolit jinou strategii. Primárně s ohledem na ekonomickou situaci klubu, která vede k našponovanému rozpočtu a už delší dobu nás nutí k úsporám.

Jak jste na nižší rozpočet zareagovali konkrétně?

Rozpočet jsme po pádu našeho generálního sponzora a hlavního akcionáře naplňovali především díky prodejům hráčů. Teď jsme se rozhodli pro změnu, kdy jsme kádr hodně omladili, umožnili jsme přestupy mzdově náročných či z našeho pohledu neperspektivních hráčů. Rozpočet jsme díky těmto krokům zredukovali tak, abychom viděli na jeho naplnění.

Očekáváte v kádru ještě nějaké korekce?

Rádi bychom v příštím týdnu dotáhli příchod ještě jednoho hráče. Z hlediska odchodů mohu prozradit, že nyní finalizujeme transfer Rajmunda Mikuše do Karviné. Poté už jiný odchod nebude na pořadu dne. Tedy pokud nepřijde taková nabídka, které by ekonomika klubu nemohla odolat. Co se týče zájmu Pardubic o Klobásu je pravdou, že svůj interes deklarují. Ale to je tak všechno, co pro to dělají.

 

Změn doznalo i vedení klubu?

Je to tak. Jak jsme již avizovali, tak Honza Staněk opustil místo ředitele klubu a setrval pouze v pozici člena představenstva. FC Vysočina se tak už nevěnuje na denní bázi. Typického výkonného ředitele už nemáme a o provozní záležitosti klubu se dělí více osob. Já budu zodpovídat hlavně za sportovní oblast, Mirek Fuks bude mít na starosti marketing a PR a Pepa Morkus nadále bude řídit FKM Vysočina.

S jakými ambicemi vstoupíte do nového ligového ročníku?

Klubový rozpočet poklesl skoro o polovinu, ale ambice jsme rozhodně neponížili. Nadále chceme být úspěšní a vyhrát každý zápas. Klidně všech 26, to bychom byli maximálně spokojení. Zároveň do ligového kádru hodláme zapojit daleko více mladých perspektivních hráčů a našich odchovanců. Tím se asi změní i náš styl hry. 
Autor: ( red )

Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!