VIDEO: Fotbalisté i fanoušci Vysočiny uklidili Stoupy a vyzvali k očistě i své konkurenty v postupu do ligy  Jihlava
  10.04.2019

Jaro je považované za období očisty a rozkvětu. Celé Česko obletěly úklidové akce. Do Zelené výzvy se zapojili také jihlavští druholigoví fotbalisté. Nejen hráči A-týmu navlékli ochranné rukavice, vyfasovali pytle a vyrazili do terénu u areálu Na Stoupách. Na závěr pak vyzvali k úklidu i své konkurenty v boji o postup do vyšší soutěže.

Projekt Zelená výzva je jedním z řady očistných jarních akcí. Fotbalisté jihlavské Vysočiny její nominaci s hrdostí přijali. Sundali kopačky, nazuli si tenisky, navlékli si ochranné rukavice a vyrazili do terénu.

„V jeden den s nápadem organizace dobrovolnické brigády přišel ředitel klubu Jan Staněk a já zároveň náš klub zaregistroval jako organizátora úklidu v rámci projektu Ukliďme Česko. Naše nadšení o den později umocnil dotaz ze strany Hitrádia Vysočina, zda neuvažujeme o zapojení do jarního úklidu. Rádi jsme se tak stali součástí jejich Zelené výzvy,“ vysvětloval mluvčí klubu Miroslav Fuks.

Na nápad pozitivně reagovali také hráči, trenéři, ale i další členové realizačního týmu. A tak se druholigová parta vydala do areálu Na Stoupách a do jeho blízkého okolí. „Děkujeme za podporu Službám města Jihlavy, které nám poskytly nezbytnou materiální a technickou pomoc,“ děkoval mluvčí Fuks.

Velké poděkování pak klub vyslal také směrem ke svým fanouškům, kteří i v poměrně neatraktivní čas pro pracujícího člověka vyrazili bez nároku na finanční odměnu pomoci s očistou Jihlavy.

Pikantní byl i závěr akce. Vycházející hvězda jihlavského fotbalu - Pavel Šulc - vyzvala konkurenty v boji o postup, aby se do výzvy přidali také. Pomyslnou hozenou rukavici tak mohou zvednout druholigisté z Hradce Králové, Českých Budějovic a Varnsdorfu. I oni mohou pomoct uklidit své město.

 


Autor: Petr JindraMísto události: Na Stoupách, Jihlava


Nejoblíbenější podniky