VIDEO: Kapsář v Jihlavě okradl seniora, zloděje zachytily kamery a hledá ho policie
Policisté pátrají po zhruba pětadvacetiletém kapsáři, který si vyhlédl v Pražské ulici v Jihlavě hůře pohyblivého devětašedesátiletého seniora. Ze zadní kapsy kalhot mu vytáhl peněženku a s ní utekl pryč. Zloděje zachytily kamery.

Nedělní nákup znepříjemnil devětašedesátiletému seniorovi zhruba pětadvacetiletý kapsář. Když šel kolem čtvrté hodiny odpoledne hůře pohyblivý senior od Kauflandu přes Pražskou ulici  směrem na Královský vršek, nedaleko stacionáře ucítil, že mu někdo vytáhl ze zadní kapsy kalhot peněženku. 

Když se otočil, zhruba pětadvacetiletý mladík už byl s kořistí na odchodu zpět k Pražské ulici, kde se předtím odpojil od dvojice, sedící na lavičce. S peněženkou si přišel na necelé dva tisíce, které v ní senior měl společně s doklady a trojice pak společně odešla.

"Okradený senior je vzhledem ke svému zdravotnímu stavu hůře pohyblivý, proto mohl jen pomalou chůzí jít za pachatelem až zpět do obchodního domu, kde požádal o pomoc ostrahu, a na místo byla přivolána policie," uvedla jihlavská policejní mluvčí Jana Kroutilová. 

A policisté v první zářijový den k případu z 20. července uveřejnili i záběry z bezpečnostních kamer a požádali o pomoc při hledání kapsáře i náhodné svědky.

"Jednalo se o muže ve věku kolem 25 let, snědé barvy pleti. Je spíše menší postavy, hubený. Na sobě měl podezřelý muž oblečené tmavé kalhoty se světlým nápisem po celé délce bočních stran a tričko. Oblečení měl znečištěné," uvedla k podobě hledaného muže mluvčí policie.

"Pokud někdo muže pozná, žádáme, aby se přihlásil na tísňové lince 158. Uvítáme také informace vedoucí ve zjištění totožnosti dvou osob, které s mužem po krádeži odešli. Přihlásit se policistům můžou také případní svědci, kteří okradení seniora viděli, a mohli by poskytnout informace směřující k objasnění případu.," vyzvala mluvčí policie Jana Kroutilová.


Autor: Michal KolaříkVyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!