VIDEO: "Prior koupím a zbourám, je to neskutečný zločin," dal si herec Bartoška v Jihlavě "snový závazek" 11. 07. 2020

Do Jihlavy v pátek zavítal herec Jiří Bartoška s projektem Tady Vary, letos nahrazujícím karlovarský festival, jehož je ředitelem. Když nemohou diváci do Varů, organizátoři filmového festivalu včetně Bartošky jezdí po kinech v regionech. V kině Dukla v Jihlavě slavný herec uvedl jeden z filmů projektu. Bartoška si prohlédl i Masarykovo náměstí, neodpustil si ale pohrdavá slova k budově Prioru v jeho středu.

V Jihlavě si Jiří Bartoška stihl prohlédnout náměstí. "Z Jihlavy jsem viděl jen krásné náměstí a co je zločin, ta brambora ve šperkovnici," použil přirovnání Prioru a jeho usazení do historického centra Jihlavy.

Když se doslechl, že požaduje majitel za prodej budovy 300 milionů, nechalo ho to klidným. "Dobře, tak to koupím a zbourám to," dodal s nadsázkou v rozhovoru pro oficiální jihlavský zpravodaj Ježkovy oči. "Je to snový závazek," odpověděl Jiří Bartoška vzápětí na otázku, zda svá slova myslí závazně.

 

 

"Největší náměstí v republice a dají tam tuhle hrůzu, urbanisticky navíc nezajímavou," nebral si servítky na adresu budovy jihlavského Prioru oblíbený český herec a ředitel Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. 

Jihlavu jinak podle svých slov nezná. "Kdysi jsem tady něco točil. Párkrát jsem tady hostoval v divadle, to ale přijedete, představení skončí, dáte si kafe a zase odjíždíte," dodal. 

A v rozhovoru se také svěřil, že v pátek netrefil do Sázavy pod Křemešníkem, odkud pochází rod Bartošků. Stihl také pochválit Marka Hovorku a jeho jihlavský Mezinárodní festival dokumentárních filmů.


Autor: Michal KolaříkVyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!