Vysočina hledá nejlepšího učitele. Nominace lze posílat do poloviny ledna  Jihlava
  20.12.2018

Učitel Vysočiny 2019. Takovým názvem se honosí historicky první ročník soutěže o nejlepšího kantora celého kraje. Účastníky do něj mohou přihlašovat ředitelé škol, a to ve dvou kategoriích - učitel teoretického vyučování a učitel praktického vyučování. Jméno vítěze bude známé na konci března.

Jistě to všichni ze školy znají. Jsou učitelé, na které se každý snaží zapomenout hned ve chvíli, kdy naposledy opustí brány vzdělávacího ústavu. A pak tací, na které vzpomínají po celý život a ještě svým potomkům vypráví, jak skvělý byl.

Právě na druhou skupinu pedagogů je zaměřena soutěž Učitel Vysočiny 2019. Do poloviny ledna 2019 mohou ředitelé škol zasílat své návrhy, a to v kategoriích učitel teoretického vyučování a učitel praktického vyučování.

„Začátkem února bude v radě Kraje Vysočina projednán návrh odborné sedmičlenné komise, která doporučí maximálně dvanáct nejlepších učitelek či učitelů. Slavnostní vyhlášení titulů Učitel Vysočiny 2019 je naplánováno na 29. března 2019 v Horáckém divadle Jihlava,“ popisovala radní Jana Fialová.

Cílem soutěže má být krom zvýšení prestiže tohoto povolání také rozšíření povědomí o tom, jak náročná učitelská profese je. Představitelé kraje také chtějí ocenit inovativní a aktivní učitele, kteří se jen „nevezou na vlně“, ale snaží se být kreativní.

Oceněna bude i odborná, publikační či prezentační činnost a zapojení do osvětových projektů.


Autor: Petr Jindra
Nejoblíbenější podniky