Výzva pro všechny, kdo rádi fotografují. Soutěž Milujeme Jihlavu i letos ukáže ty nejlepší snímky v ulicích 07. 07. 2020

Už 4. ročník fotografické soutěže Milujeme Jihlavu vyvrcholí výstavou velkoplošných fotografií, umístěných na Masarykově náměstí v Jihlavě, odstartoval. Ale to bude až v říjnu. Nejen Jihlavané, ale třeba i turisté, se mohou do soutěže zapojit.

Všichni, kdo rádi fotografují, klidně třeba jen mobilem, budou mít opět možnost zasílat své fotografie na www.milujemejihlavu.cz.  Na konci září vybere ze zaslaných fotografií porota nejlepší snímky.

Ty pak budou zdobit jihlavské náměstí od  7.10 do 7.11. 2020. Vystavovat své fotografie na náměstí tak může každý účastník soutěže, stačí jen zaslat dobrou fotku. 

 

 

"Třicet nejlepších fotografií bude ve velkém formátu vystaveno v centru města. Pro každého dobrého fotografa to bude jistě otázka prestiže mít v tomto výběru svoji fotku," uvedl organizátor soutěže Petr Soukop. 

Předchozích ročníků se zúčastnily stovky fotografů, od studentů, přes nadšence amatéry až po profesionály. Díky soutěži se mnozí doposud neznámí tvůrci stali fotografickými celebritami a jejich fotografie se pravidelně objevují ve vítězném výběru.

 

 

Například Tomáš Blažek, uznávaný jihlavský fotograf a novinář. Zároveň je to i velký jihlavský patriot. Jeho snímky mají duši i specifickou výtvarnou tvář a díky tomu se pravidelně objevují ve finálovém výběru soutěže Milujeme Jihlavu.

"Ve fotografii mě trvale baví několik okruhů. Pokračuji v cyklu portrétů náhodně potkaných osob Lidé z Vysočiny, v cyklu nočních nebo pseudonočních snímků Ve světle měsíčním a pak ve fotografování krajiny Vysočiny a jejích proměn v přírodním světle. Průběžně fotím také čistě dokumentárně, a to proměňující se podobu měst Vysočiny, převážně samozřejmě domovské Jihlavy," uvedl o sobě. 

 

 

Podle jeho slov ho však nejvíce baví reportážní focení lidí, letos například v souvislosti s koronavirovou krizí. "Fascinuje mě odhalení toho klíčového okamžiku čehosi spontánního v lidském jednání či výrazech tváří, když city zapomenou na rozum... ," dodal fotograf, který v posledních letech fotografuje pro deník MF Dnes či Lidové noviny, web iDnes a týdeníky 5plus2.

Soutěže Milujeme Jihlavu se zúčastňuje pravidelně také Ondřej Chvátal. Jeho fotografie jsou po dobu výstavy ozdobou jihlavého náměstí. Fotografování se věnuje teprve 6 let, ale za tu dobu si dokázal vybudovat svůj osobitý styl focení zvířat. Uspořádal několik samostatných výstav v Česku, jeho fotografie se s úspěchem vystavují v galeriích v Austrálii, Řecku, Španělsku a Belgii, mají je sběratelé v USA.

 

 

Chvátal byl oceněn v soutěžích Fotograf roku a Czech Nature Photo, v  zahraničních soutěžích kde se mu podařilo dokonce několikrát zvítězit ve veliké konkurenci 140 tisíc fotografů. Mnoho jeho fotografií pochází z jihlavské ZOO. Přesně v duchu motta – Milujeme Jihlavu.

Zaujmout však mohou snímky kohokoliv z vás. Proto mějte oči otevřené a mobil či foťák stále po ruce! "Proto vyzýváme všechny dobré fotografy, pochlubte se se svými fotografiemi, vneste do jihlavských ulic kvalitu a originalitu," dodal pořadatel soutěže Soukop. Uzávěrka soutěže je 21.září.


Autor: Michal KolaříkVyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!