Jak poznat podvodníky, napoví seniorům divadelní představení v pěti městech Vysočiny  Jihlava
  12.08.2019

Na stále častější případy podvodů a klamání seniorů reagovala Jihlava divadelní hrou. Pro tuto část populace totiž bude v září, říjnu a listopadu letošního roku hrát v prostorách divadelní zkušebny Horáckého divadla představení s názvem Smolař.

„Divadelní představení v podání herců Horáckého divadla by mělo seniory zábavnou formou poučit, jak říci ne manipulacím, podvodníkům a nátlaku,“ vysvětlila Andrea Pohanová z krajského oddělení krizového řízení a bezpečnosti.

Scénář představení seznámí diváky s triky, které používají právě podvodníci, kteří se snaží seniory oklamat, vymámit z nich peníze, nebo jim prodat předražené výrobky a sjednat smlouvy. Hra se uskuteční během podzimu v šesti termínech:

  • 18. 9. v 16 hodin pro Jihlavsko
  • 8. 10. v 15 hodin pro Havlíčkobrodsko
  • 11. 10. v 15 hodiny pro Pelhřimovsko
  • 1. 11. v 15 hodin pro Třebíčsko
  • 7. 11. v 15 hodin pro Žďársko a
  • 14. 11. v 15 hodin pro Jihlavsko.

Vstupenky si zájemci mohou již nyní rezervovat na Senior Pointu v Havlíčkově Brodě, Jihlavě, Pelhřimově, Třebíči nebo Žďáře nad Sázavou.

„Každé představení je určeno pro maximálně 50 diváků, protože se počítá s jejich aktivním zapojením, a mělo by trvat přibližně hodinu. Následně jsme ve spolupráci s policií připravili půlhodinovou diskuzi,“ pozvala Pohanová.

Seniorům každé okresní město zajistilo dopravu speciálním svozovým autobusem a vstup na představení. Vše je pro seniory zdarma.


Autor: Lucie Pinková

V City.cz publikuji od začátku studia žurnalistiky, tedy od roku 2016. Doposud jsem nejčastěji psala o sportovních tématech, věnuji se ale i zpravodajství, převážně z Brna a Olomouce, z měst, ke kterým mám nejblíž.Místo události: Horácké divadlo Jihlava, Jihlava


Nejoblíbenější podniky